WSBK Barcelona – V Montmeló vyhrál závod SBK Davies, Locatelli slaví titul v supersportech

MS Supersport – Závod (17kol)

Do závodu na 17 kol odstartoval z první řady Andrea Locatelli (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team), Lucas Mahias (Kawasaki Puccetti Racing) a Corentin Perolari (GMT94 Yamaha). Druhá řada a trojice Manuel Gonzalez (Kawasaki ParkinGO Team), Philipp Öttl (Kawasaki Puccetti Racing) a Raffaele De Rosa (MV Agusta Reparto Corse). Z třetí řady vyrazil Kyle Smith (GMT94 Yamaha), Isaac Viñales (Kallio Racing) a Hannes Soomer (Kallio Racing). Danny Webb (WRP Wepol Racing) startoval z čtvrté řady.

Hned po startu signalizoval poruchu Can Öncü, ale do Turka zezadu narazil Patrick Hobelsberger a byl to hodně nehezký pád. Naštěstí oba jezdci dokázali z tratě odejít a závod ani nebyl zastaven. Později došlo k dalšímu kontaktu, když spadl Kyle Smith a Oscar Gutierrez.

Po pěti kolech vedl Philipp Öttl, druhý jel Andrea Locatelli a třetí byl Raffaele De Rosa. Protože byl Lucas Mahias až čtvrtý, za této situace by už s předstihem získal titul mistra světa Andrea Locatalelli. Ital už v desátém kole závodní pole vedl a mířil k dalšímu vítězství. Škoda jen, že včera závod kvůli dešti předčasně zastavili a on přišel o vítěznou sérii.

Druhý závod v Barceloně vyhrál Andrea Locatelli, jenž se tak stává mistrem světa FIM Supersport pro rok 2020. Skvělé výkony, skvělá Italova sezona a titul zcela zasloužený. Navíc první pro jezdce z Itálie.Na druhém místě závod dokončil Lucas Mahias, třetí projel cílem Philipp Öttl. Brit Danny Webb závod dokončil devátý.

Supersport World Championship – Závod (17kol)