WSBK Aragónie – V pátek zajel nejrychleji Davies a Rea, König vyhrál druhý trénink WSSP300

Aktualizace - O nadcházejícím víkendu je na programu první z dvojice podniků WorldSBK ve španělské Aragonii – Prosecco DOC Aragon Round. V pátek měli jezdci a týmy celkem dva volné tréninky, které absolvovali na suchém a rozpáleném asfaltu MotorLand Aragónu. V trénincích WorldSSP300 zajel nejrychleji Hugo De Cancellis (Yamaha), Čech Oliver König (Kawasaki) vyhrál druhý trénink a je v kombinaci časů devátý v pořadí. Přitom ale tým Olivera Königa se rozhodl vynechat závody ve Španělsku z důvodu opatření COVID v Německu. Řešila se možnost jeho startu za jiný tým, což Dorna nepovolila, takže nakonec vznikla trojdohoda mezi Freudenberg team, Dornou a manažerem Olivera, že v názvu týmu bude zachována část Freudenberg Junior Team a že Oliver pojede tzv. One event závody (technicky to znamená pouze to, že se platí startovné za každý víkend a ne celosezonní), což byla jediná možnost. V Aragonii jede Oliver König na své loňské tréninkové motorce s pomocí Smrž racing, který mu poskytl zázemí v paddocku a technickou záštitou od týmu MIE Racing. Vítězství ve druhém tréninku znamená, že tato kombinace je víc než ideální. V třídě WorldSBK je po pátku nejrychlejší Chaz Davies. Sobota dopoledne je o volných trénincích, ale především bude patřit bitvám o pozice na startu v podobě Superpole a odpoledne už uvidíme první závody všech tří světových šampionátů.

MS Supersport 300 – 1.volný trénink (A)

První trénink vyhrál časem 2'08,198 sekundy Jeffrey Buis (MTM Kawasaki MOTOPORT). Do čtyř desetin se vešel Koen Meuffels (MTM Kawasaki MOTOPORT) a Unai Orradre (Yamaha MS Racing). Bruno Ieraci (Kawasaki GP Project) a Nick Kalinin (Battley-RT Motorsports by SKM-Kawasaki) jsou poslední v jedné sekundě na prvního.

Supersport World Championship 300 – 1.volný trénink (A)