WSBK Aragonie – Superbikům vládne Bautista, Španěl vyhrál devátý závod sezony

Den závodu třetího podniku světového šampionátu superbiků měl potřebné kouzlo, protože závody nabídly velkou dávku adrenalinu a rozhodně jen zvyšují prestiž této motocyklové série. Závod supersportů ukázal jak vyrovnané jezdecké pole má letos tato kategorie a to je samozřejmě jen dobře. Vyhrál Švýcar Randy Krummenacher, který teď také vede průběžné hodnocení. Sprint a druhý závod SBK vyhrál Álvaro Bautista, který od Austrálie jede na vítězné vlně a zatím to nevypadá, že by měl sobě rovného soupeře. Úřadující mistr světa Jonathan Rea, byl znovu dvakrát druhý, takže jeho další šance jak porazit Bautistu přijde už o nadcházejícím víkendu v Assenu. Závod WorldSSP300 vyhrál domácí závodník Manuel Gonzalez.

MS Superbike – Warm Up

V zahřívacím tréninku zajel na první pozici časomíry Álvaro Bautista (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jehož čas je na hodnotě 1'50,594 sekundy. Posledním měřeným kolem se na druhou pozici posunul Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), třetí v pořadí je Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team), jehož ztráta na první pozici představuje tři desetiny. Do pátého místa zajel Leon Haslam a Markus Reiterberger (BMW Motorrad WorldSBK Team), který včera, havaroval po kontaktu s Jonathanem Rea, krátce po startu prvního závodu v prostoru startu a cíle. Němec měl obrovské štěstí, že se mu ostatní stačili vyhnout.