WSBK Aragonie – Neuvěřitelné, Bautista vítězí posedmé v řadě

MS Superbike – Superpole

Po deseti minutách byl na provizorní pole position Álvaro Bautista (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jehož maximem na kolo byl čas 1'49,701 sekundy. Na druhé pozici ztrácel Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team) jen 0,099 sekundy. Třetí Eugene Laverty (Team Goeleven) byl o 0,237 sekundy pomalejší, ale prozatím si držel první řadu. S třemi desetinami ztráty byl na čtvrté pozici Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), pátý Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team) a šestý Sandro Cortese (GRT Yamaha WorldSBK).

Sedm minut před koncem Superpole jel Jonathan Rea čas na pole position, ale zamířil do boxu a nechal si připravit motorku na závěrečnou zteč. Na první pozici tak stále figuroval Álvaro Bautista. Na druhé místo se časem 1'49,752 sekundy posunul Eugene Laverty, jemuž na pole position rázem chybělo jen jednapadesát tisícin. Ir hned v dalším kole zajel 1'49,722 sekundy a ztrátu na Bautistu snížil na rozdíl jednadvaceti tisícin. Tři minuty před koncem už na dráze bojovalo všech osmnáct jezdců o pozice na startu odpoledního klání. Své maximum nestačil ukázat Marco Melandri (GRT Yamaha WorldSBK), který havaroval ve druhé zatáčce v době, kdy mu patřila osmá pozice na startu.

Pole position na startu prvního závodu vyhrál Álvaro Bautista v novém rekordu 1'49,049 sekundy. Na druhé místo se kvalifikoval Sandro Cortese, třetí je Tom Sykes. Z první řady tak odstartují tři výrobci – Ducati, Yamaha a BMW. Nejrychlejším jezdcem Kawasaki je devátý Jordi Torres (Team Pedercini), Jonathan Rea má za sebou jednu z nejhorších kvalifikací, jelikož do závodu vyrazí desátý. Úřadující světový šampion je zároveň poslední v jedné sekundě na prvního Bautistu. Nutno dodat, že první závod bude nesmírně zajímavý.