WSBK Aragonie – Neuvěřitelné, Bautista vítězí posedmé v řadě

Sobotní program druhého dne světového šampionátu superbiků v Aragonii měl potřebné napětí a byl pestrý na zajímavé výkony jezdců všech tří šampionátů. Dopoledne jezdci odjeli poslední třetí tréninky a pak už se bojovalo o pozice na startu v Superpole. Nejrychlejším jezdcem WorldSBK byl Álvaro Bautista, Rakušan Thomas Gradinger vyhrál pole position ve WorldSSP a nejrychlejším jezdcem WorlSSP300 byl Manuel Gonzalez. Ve dvě odpoledne startoval první závod WorldSBK, který ovládl Álvaro Bautista, jehož prozatím nedokázal nikdo porazit. Na programu je ještě závod “Poslední šance“ v němž jezdci WorldSSP300 bojují o šest postupových pozic do hlavního závodu, kde již postoupila třicítka jejich kolegů v rámci kombinace časů Superpole A-B. Ten vyhrál Jeffery Buis, bohužel nikdo z českých závodníků v Top6 neskončil.

MS Superbike – 3.volný trénink

řetím tréninkem zahájili jezdci superbiků program druhého dne světového šampionátu v Aragonii. Tentokrát byl nejrychlejší Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), jehož čas na kolo je na hodnotě 1'50,655 sekundy. Druhý čas nastavil Tom Sykes (BMW Motorrad WorldSBK Team), jemuž se zatím daří a uvidíme, jak dobře to dokáže prodat v Superpole. Na třetí pozici je se ztrátou půl sekundy Alex Lowes (Pata Yamaha WorldSBK Team), čtvrtý Álvaro Bautista (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) byl o osm desetin pomalejší. První pětku uzavírá Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), jemuž se daří trať MotorLand Aragónu využívat ve svůj prospěch.