WorldSBK nabídne v Brně sedm českých jezdců na dráze

Stálého pilota v Mistrovství světa superbiků Ondřeje Ježka doplní v rámci domácího závodního víkendu 8. až 10. června hned šest dalších jezdců, kteří ve svých třídách odstartují na divokou kartu. Návrat šampionátu po šesti letech se tak ponese ve znamení bohatého českého zastoupení. V třídě Supersport nastupuje Pierre Coppa a Michal Chalupa, Supersport300 Alexandra Pelikánová a Vojtěch Schwarz a Superstock 1000 Karel Pešek a Dominik Jůda.

Jednou ze startujících na divokou kartu je i osmnáctiletá Alexandra Pelikánová z Brno Circuit Junior Racing Teamu, která se objeví ve své kategorii Supersport 300. „Je to pro mě velká výzva a zároveň příležitost, jak se učit od těch nejlepších. Přeci jenom mají všichni spoustu zkušeností. Nikdy jsem nic podobného nezažila, takže už se nemůžu dočkat,“ těší se brněnská rodačka. Pelikánová letos závodí především v evropském šampionátu Alpe Adria.

Paddock show přináší atraktivní doprovodný program

Rozhovory a autogramiády s jezdci, setkání s osobnostmi tuzemského motocyklového sportu nebo aktivity pro rodiny s dětmi. Prostor před řídicí věží se po celý víkend stane dějištěm Paddock Show, která návštěvníkům dává příležitost, jak si šampionát užít i mimo tribuny Masarykova okruhu. „Velice atraktivní bude program zejména v sobotu odpoledne, kdy se na pódiu sejdou kompletně všichni závodníci z nejsilnější kubatury WorldSBK. Tedy včetně lídra bodování Jonathana Reay nebo českého závodníka Ondřeje Ježka,“ dodává výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Součástí show v paddocku jsou i živé přenosy všech závodů na velkoplošné obrazovce.

Jednodenní vstupenky v prodeji od čtvrtka

Vstupenky na celý závodní víkend doplní v přímém prodeji, který začíná zítra 7. června, jednodenní vstupné. „Pro velký zájem ze strany veřejnosti jsme se rozhodli jednodenní vstupenky do nabídky zařadit. I tady mohou fanoušci vybírat z kategorií silver a gold, přičemž platí, že s gold vstupenkou se návštěvníci dostanou i do paddocku,“ vysvětluje obchodní ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.

Praktické informace pro návštěvníky

Pro návštěvníky je od pátku do neděle k dispozici speciální autobusová linka č. 400, která bude v pravidelných intervalech odjíždět z Mendlova náměstí. Motorkáři mohou své stroje poprvé zaparkovat na Polygonu Brno, který se nachází přímo vedle přírodní tribuny C. V provozu bude i úschovna helem a kombinéz v budově tzv. střelnice. Kompletní přehled otevřených parkovacích ploch, stejně jako jízdní řád speciální linky, je pro diváky k dispozici na webových stránkách Automotodromu Brno.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Vladimír Rejda - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 12 Kč od 3 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist