Večer v Brně

Nad brněnským okruhem se setmělo a my se dozvěděli několik novinek z českého tábora.

Večer v Brně
Jirka Mrkývka dnes celý den ležel s horečkou atakující 39 stupňů. Pokud se to alespoň trochu zlepší, chtěl by Jura zítra nastoupit ke kvalifikaci.
Nespokojený je i Miloš Čihák, kterého neposlouchá nový motor. Chybý výkon a tak se hledá řešení. "Nejlepší by bylo vyndat motor a elektroniku z támhle toho," říká Číha a ukazuje na novou cestovní GSX-R1000 K6, která stojí před jeho hospitality.
Zcela rozebraná je motorka Mary Svobody. Mechaniky čeká dlouhá noc. "Odpoledne to bylo o sekundu pomalejší než ráno. Chce to zrychlit," říká Mara.
Spokojenost je naopak u týmu Gold Fren Team Erinac, jehož jezdec Ondra Ježek drží provizorní pole position třídy STK 600. "Jelo se mi dobře, ale v posledních kolech jsem měl již hodně opotřebovanou pneumatiku," říká Ondra a ukazuje na motorku, kde je doslova roztrhaná zadní pneumatika. "Posledních osm minut jsem si již říkal, že zajedu do boxů, ale nakonec jsem se rozhodl dát ještě několik kol a ty byly nyjryhclejší."
Vašek Bittman pracuje společně se svým mechanikem na své Hondě, kde řeší převody pro sobotní program. "Musím s tím něco udělat, nejsem se svým výkonem spokojený. Už dnes jsem tam měl dát devět," říká Vašek, ovšem my víme, že absolvoval skvělý den, zejména ranní část v jeho podaní byla výborná.
Tvrdě se pracuje i na motocyklech týmu Intermoto, zítřejší den ukáže, jak na tom naši jezdci a jejich týmy opravdu jsou.
První kvalifikaci mají již odjetou i jezdci vloženého závodu Czech Superstock. Nejrychlejším byl dle předpokladu Kamil Prager, druhý dnes skončil Kamil Holaň a třetí Jirka Brož. Celkem ke kvalifikaci nastoupilo 14 jezdců, z nichž měl Pavel Haken v závěru pád, po kterém byl se zraněním (zlomený prst???) převezen k lékaři.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist