VD Mark míří k Hondě do MS superbiků

Vítěz letošního ročníku mistrovství světa třídy Supersport Michael van der Mark podepsal smlouvu s Hondou na období let 2015 a 2016, kdy bude závodit s týmem Pata Honda v mistrovství světa superbikových motocyklů. V pátek společnost Pata potvrdila svou roli titulárního sponzora týmu a během víkendu oficiálně oznámili podpis s Holanďanem.

VD Mark míří k Hondě do MS superbiků
Jednadvacetiletý Michael van der Mark závodil s týmem Ten Kate Racing dva roky v evropském šampionátu Superstock 600 (titul 2012), od roku 2013 v třídě Supersport (titul 2014) a nyní přestoupí na litrový motocykl Honda CBR1000RR Fireblade SP.

Přechod to pro VD Marka nebude zvlášť zlomový, protože s většími a těžšími stroji si rozumí víc než dobře, o čemž svědčí fakt, že už dvakrát po sobě vyhrál osmihodinový vytrvalostní závod v japonské Suzuce.
Do konce sezony má nyní Holanďan dva závody v Magny Cours a Kataru. Oba si může v klidu užít, protože má nyní jistý jak titul, tak také budoucnost u Hondy a prestižní stáje mistrovství světa superbiků.

„Jsem moc šťastný s tímto dalším krokem po dvouletých etapách spolupráce s týmem. Další etapa v mistrovství světa superbiků je fantastická a vzrušující. V posledních dvou letech jsem s týmem získal hodně zkušeností a nikdy tu nebyla otázka, že bych měl odejít někde jinam,“ řekl Michael van der Mark.
„Svým způsobem jsem trošku smutný z toho, že musíme Michaela nechat odejít z jeho smlouvy s Ten Kate Racing pro rok 2015,“ uvedl šéf týmu Ronald ten Kate. „Ve skutečnosti jsem ale moc rád a zároveň pyšný na to, že získal od Hondy tak fantastickou příležitost. Je tu nyní jasný plán rozvoje jeho nesporného talentu do budoucna. S Michaelem jsme spolupracovali poslední čtyři roky – dva v Superstock 600 a dva v supersportech, takže tento další krok je z jeho pohledu naprosto přirozený.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.



TOPlist