V pátek zajel ze všech nejrychleji Jonathan Rea

Celkem stylově uzavřel testy v Jerezu Jonathan Rea, jemuž se podařilo zajet ze všech testujících nejrychleji, což znamená, že byl nejrychlejší i mezi jezdci MotoGP. Ve čtvrtek si dal tým Kawasaki Racing přestávku a v pátek to bylo na jejich výkonech znát.

Severní Ir Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) v pátek zvládl zajet 51 kol s časem 1'37,986 sekundy. Třebaže má po celé sezoně už celkem dost, dokázal udržet skvělé tempo a na jeho maximu dne to bylo vidět. Na druhé pozici je Tom Sykes (Kawasaki Racing Team), který byl o 0,340 sekundy pomalejší.

Posledním jezdcem v jedné sekundě na prvního je třetí Alex Lowes (Pata Yamaha Official WorldSBK Team). Jezdec továrnou podporované stáje zvládl 62 kol s nejlepším časem na hodnotě 1'38,622 sekundy a v kombinaci jezdců týmů MotoGP byl sedmý nejrychlejší. Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) zajel sedmý čas a na maximum dne ztratil 1,6 sekundy.

S výsledkem může být spokojen nový jezdec Hondy Leon Camier (Red Bull Honda World Superbike Team), který je samozřejmě zkušený závodník a to může dostat Fireblade CBR1000RR SP2 na pozice, kde by ji chtěli vidět. Během tří dnů v Jerezu najel britský závodník spoustu kilometrů, pro techniky získal důležité informace a poslední den uzavřel čtvrtým časem v pořadí 1'39,333 sekundy.

Ital Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) pracoval v pátek sám, protože jeho týmový kolega Chaz Davies (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) musel po těžkém pádu odjet domů, kde ho čeká vyšetření v nemocnici. Melandri v průběhu dne zajel 76 kol s šestým nejrychlejším časem 1'39,577 sekundy.

Španěl Xavi Forés (Barni Racing Team) letos předvedl, že je platným hráčem v poli a s velkými ambicemi pravidelně bojovat o pozice na stupních vítězů. Testoval díly nového modelu Panigale a velkou pozornost s týmem věnovali jak novým předpisům s omezením otáček, tak testu nového zadního ramene. Forés byl s časem 1'39,384 sekundy pátým jezdcem výsledkové listiny WSBK.