V Milleru kraloval Čech Jakub Smrž

Druhý den přivítal okruh Miller Motorsports Park superbikové piloty opět mokrým asfaltem. Na trati bylo kaluží a tak teprve v posledních dvanácti minutách se začaly u jednotlivých jezdců objevovat lepší časy, než které zajeli v první kvalifikaci. Po 45 minutách to byl opět náš Jakub Smrž, který zajel své nejrychlejší kolo za 1:48.517 minuty.

Druhým jezdcem, kterým se dostal pod hranici 1:49 byl úřadující mistr světa Carlos Checa, ten zaostal za naším pilotem o více než 0,2 sekundy. Marco Melandri pak, stejně jako včera, skončil na místě třetím. O tom, že okruh je jako dělaný pro motocykly Ducati, potvrdil i čtvrtý Sylvain Guintoli a Top-5 dokompletoval Eugene Laverty.

Jonathan Rea si zajistil místo šesté před velkým překvapením druhé kvalifikace Johnem Hopkinsem a ex-mistrem světa Maxem Biaggim. Leon Haslam a Tom Sykes byli klasifikování jako poslední jezdci v Top-10.

Michel Fabrizio, Chaz Davies, Maxime Berger, Lorenzo Zanetti, Niccolo Canepa a Davide Giugliano byli těmi posledními, kteří se probojovali do Superpole.

Všichni piloti od pozice 17. se tedy do Superpole nedostali, což překvapilo především u těchto tří jezdců: Ayrtona Badoviniho (17.), Leona Camiera (20.) a Hiroshiho Aoyamy (21.). Pro oba dva Američany Jake Holdena (jede místo Marca Aitchisona v týmu Grillini Progea) a wild card pilota Shane Turpina (Ducati) zůstali pouze dvě poslední místa na startovním roštu.