V Argentině přivítá superbiky nový okruh El Villicum

Říjnový termín (12/14.10.) v kalendáři mistrovství světa superbiků patřil Argentině, ale nebylo jasné, na kterém okruhu se bude závodit. Na dráze Autódromo Termas de Río Hondo jezdí motorky prototypového seriálu MotoGP, nyní bylo rozhodnuto, že superbiky zamíří na nový okruh El Villicum v provincii San Juan.

V Argentině přivítá superbiky nový okruh El Villicum

Kalendář závodů pro sezonu 2018 zůstává na třinácti podnicích a nebude docházet k žádným změnám. Datum pořádání dvanáctého podniku sezony v Argentině zůstává na říjnovém termínu s tím, že superbiky přivítají na nově budované dráze okruhu El Villicum.

„Před námi je hodně náročný plán vzhledem časovému rámci, ale potom, co jsme minulý týden vše projednali, dokázali jsme navrhnout takový postup, kterým zajistíme, že pro říjnový podnik bude vše potřebné připraveno na nejvyšší možné úrovni,“ uvedl výkonný ředitel WorldSBK, Daniel Carrera.

Argentinci věří, že jim světový podnik přitáhne do oblasti turisty. Pozitivní zkušenosti mají v tomto ohledu s MotoGP. Jezdci seriálu Grand Prix se v Argentině těší velké popularitě a díky tomu na okruh Autódromo Termas de Río Hondo každoročně dorazí desítky tisíc lidí.

 

Autor článku obdržel prémii 1 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist