Týmy MS superbiků už plánují předsezonní testy

Sezona WorldSBK 2016 sice skončila minulou neděli, ale práce v týmech nikoli. Už nyní plánují předsezonní testy, které absolvují na okruzích ve Španělsku a Portugalsku. Důvodem je mírné klima, jenž umožní testovat v průběhu zimy a rovněž cena, protože jen málokdo si dovolí odletět s komplet vybavením do Ameriky nebo Asie.

Týmy MS superbiků už plánují předsezonní testy

Zatím jsme sice neměli možnost vidět ani předběžný kalendář mistrovství světa superbiků pro sezonu 2017, ale je jisté, že stejně jako v předchozích letech sezona odstartuje koncem února závody na australském okruhu Phillip Island. Tomu předchází dvoudenní oficiální test, ale ještě než týmy na jih Austrálie dorazí, musí odvést kus práce jak v rámci přípravy techniky a nastavení, tak co se týče jezdců a nově příchozích posil.

První dvoudenní test je v termínu 16. a 17.listopadu na okruhu MotorLand Aragón. Na dráze okruhu série Grand Prix by měli zkoušet novou techniku jezdci týmů Honda World Superbike (Nicky Hayden a Stefan Bradl), Pata Yamaha Official WorldSBK (Alex Lowes a Michael VD Mark), Kawasaki Racing Team (Jonathan Rea a Tom Sykes) a Aruba.it Racing – Ducati (Chaz Davis a Marco Melandri).

Po dvou dnech v Aragonii zamíří týmy WorldSBK testovat do jihošpanělského Jerezu. Okruh bude k dispozici v termínu od 21.listopadu do 25.listopadu a na dráze už bude podstatně rušněji. Do Jerezu se týmy vrátí znovu ve druhé polovině ledna a testovat se bude v tomto období také na dráze v portugalském Portimau. Poslední testy před odletem do Austrálie proběhnou první dva únorové dny v Jerezu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist