Tým Effenbert Liberty Racing na “Medical check”

Tři mušketýři týmu Effenbert Liberty Racing, Maxime Berger, Sylvain Guintoli a Jakub Smrž, se sešli v úterý 17. ledna v Bergamu, aby se zde podrobili úvodnímu testu své aktuální fyzické a psychické kondice s cílem: Individuální kondiční příprava pro jezdce našeho týmu.

Tímto testem byl zahájen dlouhodobý projekt přípravy týmu Effenbert Liberty Racing, který vymyslel a uvedl v praxi generální ředitel Liberty CZ Group, Dr. Mario Bertuccio.

Tato lékařská prohlídka tak ukázala aktuální skutečný obraz každého jezdce a to jak po stránce kondiční, tak i duševní. Jedná se o analýzu výsledků, které provádí specializovaný tým lékařů, s podporou nejnovějších přístrojů a která je v každém sportovním odvětví nezbytnou součástí moderního individuálního tréninku každého vrcholového sportovce, motocyklové závodníky jezdící mistrovství světa pochopitelně nevyjímaje. Díky nejnovějším metodám je možnost stanovit u každého sportovce individuálně jeho specifické potřeby dle jeho tělesné reakce, a během sezóny tak reagovat na individuální přípravu jezdců.

"Je to projekt, na kterém mně velmi záleží a kterému přikládám velkou důležitost. Náš tým dělá vše pro to, aby vytvořil pilotům všechny podmínky pro splnění maximální performance, a nepodceňujeme proto žádný sebemenší detail. Program Medical Check byl vytvořen na míru pro piloty týmu Effenbert Liberty, abychom mohli sledovat jejich přípravu po kondiční stránce.
Chtěl bych tímto poděkovat všem specialistům, kteří nám ho pomohli zrealizovat a také našim jezdcům, kteří se tohoto testu bez problémů zúčastnili a také ho kompletně absolvovali. My jim věříme a oni věří nám. Je to ten nejlepší předpoklad pro vzájemnou týmovou spolupráci a to nejen na závodní dráze, ale i mimo ní“,
řekl CEO Liberty Group CZ, Dr. Mario Bertuccio.První den tohoto lékařského testu byl zahájen v 9:30 hodin ve středu na sportovní Universitě "Medicina dello Sport degli Ospedali riuniti di Bergamo", kde lékaři Fabio Lorenzelli a Giacomo Poggioli, profesor Matteo Arzuffi a koordinátor projektu Emmanuele Airoli, provedli kompletní řadu kontrolních testů u všech jezdců, a hlavně test VO2/kg, tedy stanovení hranice maximální spotřeby kyslíku dle tělesné váhy testovaného sportovce, podle kterého bude každému vypracován individuální kondiční tréninkový plán.
          
Po obědě ve sportovním centru "WET LIFE“ ve Stezzanu celý program pokračoval dalšími testy:
- Rozdílnost výsledků testu při odpočinku a při zatížení - stresu, analýza sportovních cílů a vzdělávacích metod – trenér týmu Effenbert Emmanuele Arioli
- Studie o podrobnostech k plánování jednotlivých tréninkových programů (školení) -prof. Matteo Arzuffi a Giorgio Venturini.
- Stanovení individuálního programu správné výživy - dr. Andrea Pedrocchi
- Test a cvičení reflexů v ITB (intelligenze time bag) - Dr. Mariano Manti.
- Příprava konkrétních vzdělávacích programů, který spojuje jednotlivé aktivity již naplánované práce na "funkční" s TRX RIP TRAINER a TRX na činnost údržby a obnovy fyzické kondice, a to jak před, tak i po závodech.
          
"Doposud se naši piloti kondičně připravovali na základě všeobecných tréninkových metod, které byly jistě adekvátně správné, ale nebyly specifické. Těmito testy získali naši piloti skvělé výchozí body pro jejich další sportovní přípravu. Náš tým chtěl pro ně něco udělat, aby byl jejich trénink speciálně zaměřen dle jejich individuálních fyziologických potřeb. Testy nám ozřejmily obecný rámec a s podporou lékařského týmu jsme vypracovali tréninkové programy dle osobní charakteristiky, které budou v dalších krocích během sezóny přeprogramovány“, řekl po skončení lékařských sportovních testů na bergamské Univerzitě Emanuel Arioli, trenér týmu Effenbert Liberty Racing.
Výsledky testů potvrdily, že naši jezdci mají optimální fyzickou formu a na základě těchto testů byl pro všechny jezdce vypracován podrobný a zcela individuální pracovní – tréninkový – program. Všichni naši jezdci Maxime Berger, Sylvain Guintoli a Jakub Smrž budou podle tohoto programu trénovat a budou také pravidelně odborně sledováni, aby byla možná co nejlepší optimalizace kondičního a psychického tréninku na náročnou nastávající superbikovou sezónu mistrovství světa 2012.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist