Třináctý podnik MS Superbike - Indonésie

Posledním podnikem v kalendáři MOTUL FIM Superbike World Championship 2021 je Indonésie. Nově vybudovaný závodní okruh Pertamina Mandalika International Street Circuit, přivítá superbikový šampionát poprvé, takže pro všechny velká neznámá. Do Indonésie míří pouze jezdci a týmy série World Superbike (WSBK) a World Supersport (WSSP). V MS Superbike není stále rozhodnuto o titulu mistra světa, takže o to napínavější bude závěrečný podnik šampionátu. Pro české fanoušku bude navíc zajímavé to, že s týmem Pedercini pojede Oliver König!

Kapitoly článku

Dráha nově vybudovaného areálu Pertamina Mandalika International Street Circuit na ostrově Lombok měří celkem 4310 metrů a nejdelší rovinka má 507 metrů dlouhou. V jednom kole jezdci projedou celkem 17 zatáčkami z toho 11 jich je pravých a jen 6 levých. Paddock nabízí až 40 garáží, pro fanoušky je 50 tisíc míst k sezení a tribuny podél trati pojmou dalších 138 tisíc lidí. Pokud se na ostrově nezávodí, je z dráhy klasická dálnice. Paddock, Grand Stand Seating, Non-Seated Area (tribuny na stání), a Hospitality Suites (až 7000 lidí) jsou tedy jen dočasné stavby.

MOTUL FIM Superbike World Championship 2021 - Pirelli Indonesian Round
Pertamina Mandalika International Street Circuit – Indonésie

Délka okruhu – 4310m
Počet zatáček – 17
Pravých – 11
Levých – 6
Cílová rovinka – 507m

FIM Superbike – Preview

Bitva o titul mistra světa vrcholí závody v Indonésii. Lídrem průběžného hodnocení je Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK), jemuž se povedlo získat výhodu 30 bodů. To je celkem solidní výchozí pozice pro závěrečný podnik sezony, třebaže v něm je možnost získat až 62 bodů. Turek tak stále nemá nic jisté a musí jet především hlavou a nezahodit vše v první zatáčce. Pro všechny je okruh v Indonésii nový, takže kdo si ho nejlépe podmaní, ten bude mít velkou výhodu na ostatní.

Poprvé od příchodu ke Kawasaki má Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) problém v závěru sezony, kde není o titulu jednoznačně rozhodnuto. Rea většinou slavil celkové vítězství už několik kol před závěrem sezony, ale letos je tomu jinak. Ztráta 30 bodů na vedení je hodně, ale není to nic kritického pro jezdce jeho kalibru. Pokud Turek Razgatlioglu zaváhá, může Rea jen získat. Také pro něho platí, že pokud se okruh naučí dřív než soupeř, získá tím velkou výhodu.

Celkem 36 bodů ztrácí na druhou pozici Scott Redding (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team), který vyhrál druhý závod v Argentině a rád by na toto vítězství navázal v Indonésii. Brit končí u Ducati a chce se rozloučit způsobem, na který jen tak nezapomenou. Je opravdu otázkou proč odhází, proč místo něho pojede Bautista, když je to jezdec tak talentovaný, ale to už je asi věc Ducati.

O čtvrté místo v šampionátu bude o nadcházejícím víkendu bojovat dvojice Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) a Andrea Locatelli (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK). Oba závodníky Top5 dělí jen 8 bodů.

S týmem OUTDO TPR Team Pedercini Racing nastoupí v Indonésii český závodník Oliver König, jezdce seriálu WorldSSP300. Devatenáctiletý jezdec z Prahy je vysoký, takže menší třístovka mu už tak nevyhovuje jako mohutnější superbikový motocykl. Ten si měl možnost vyzkoušet v Mostě během šestihodinového závodu FIM EWC a svým výkonem zapůsobil.

Do Indonésie míří tým MIE Racing Honda Team, jehož jediný jezdec Leandro Mercado je v průběžném hodnocení jednadvacátý. Tým se sídlem v České republice již avizoval, že v roce 2022 pojede s dvěma jezdci a k Argentinci se připojí Malajec Hafizh Syahrin.

WorldSBK 2021 – MS po Argentině:

1. TOPRAK RAZGATLIOGLU YAMAHA 531
2. JONATHAN REA KAWASAKI 501
3. SCOTT REDDING DUCATI 465
4. MICHAEL RUBEN RINALDI DUCATI 278
5. ANDREA LOCATELLI YAMAHA 270
6. MICHAEL VAN DER MARK BMW 236
7. ALEX LOWES KAWASAKI 213
8. GARRETT GERLOFF YAMAHA 213
9. AXEL BASSANI DUCATI 199
10. ALVARO BAUTISTA HONDA 180
11. TOM SYKES BMW 167
12. LEON HASLAM HONDA 134
13. CHAZ DAVIES DUCATI 131
14. KOHTA NOZANE YAMAHA 54
15. LORIS BAZ DUCATI 53
16. TITO RABAT KAWASAKI 50
17. LUCAS MAHIAS KAWASAKI 44
18. EUGENE LAVERTY BMW 40
19. ISAAC VINALES KAWASAKI 35
20. CHRISTOPHE PONSSON YAMAHA 31
21. LEANDRO MERCADO HONDA 26
22. JONAS FOLGER BMW 21
23. SAMUELE CAVALIERI DUCATI 12
24. MARVIN FRITZ YAMAHA 6
25. LORIS CRESSON KAWASAKI 3
26. ANDREA MANTOVANI KAWASAKI 2
27. LUKE MOSSEY KAWASAKI 2

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist