Továrna Yamaha testovala na okruhu v Brně

Superbikový i supersportový tým továrny Yamaha testoval tento týden na okruhu v Brně.

Továrna Yamaha testovala na okruhu v Brně
Testování na okruhu v Brně, které proběhlo tento týden ve středu a čtvrtek, se vedle dalších týmů zúčastnily i dva tovární týmy Yamahy. Třídu Superbike zde zastupovali Andrew Pitt a Noriyuki Haga z týmu Yamaha Motor Italia, zatímco supersporty byly v Brně zastoupené německým týmem Yamaha Motor Germany s Brocem Parkesem a Kevinem Curtainem.
Andrew Pitt (2:03,9 – 160 kol)
Našel jsem pro tento okruh dobré základní nastavení, tak doufám, že to pro mne bude trochu výhoda až se sem vrátím závodit. Jsem spokojený, protože při mém nejrychlejším kole jsem nejezdil obzvlášť tvrdě, dává mi to důvěru, že budu schopen jezdit ještě rychleji. Bylo dobré důkladně vyzkoušet toto nové nastavení a zjistit co pracuje a co ne. Celkově jsme se tímto posunuli vpřed. Továrna Pirelli přivezla k tomuto testování dostatek pneumatik a tak jsem mohl testovat bez omezení i druhý den.
Noriyuki Haga (2:04,0 – 120 kol)
Bylo dobré absolvovat tento test. Bylo dobré počasí a tak jsem byl schopen najezdil hodně kol a vyzkoušet důkladně nové díly, což se při závodním víkendu nedá. Změnil svou pozici na motocyklu a tak mám nyní lepší cit pro řízení, byl to pro mne dobrý krok. Byl jsem schopen udělat mnoho práce, trávil jsem čas tím, že jsem hledal dobré nastavení pro zdejší závod.
Kevin Curtain (2:06,6)
Toto testování by mi mělo dát výhodu až se sem příští měsíc vrátím k závodu. Brno je dlouhý okruh a tak bylo dobré najezdit tolik kol a získat dobré nastavení pro návrat na tento okruh. Měl jsem jednu špatnou chvilku, když někdo ošklivě přede mnou havaroval a já se tomu musel vyhýbat. Ale jinak jsem s tím, jak to zde šlo, opravdu spokojený. Tento víkend jedu německé mistrovství a pak cestuji do Misana, kde to bude doufám lepší než vloni, kdy jsem zde byl druhý.
Broc Parkes (2:06,9)
Bylo dobré najezdit všechny tyto kola a pokud jsem si až do dnešního dne neužil R6, tak si jí už asi ani neužiji. Během dvou dnů jsem najezdil 130, 140 kol a skončil jsem pouze dvě desetiny za Kevinem. Pohodlně jsem jezdil pod 2:07. Při mém nejrychlejším kole jsem byl přibržděný jiným jezdcem. Už se těším na Misano, předtím ale jedu na Nürburgring kde budu poprvé v mistrovství IDM jezdit s R1.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist