Toseland ukončil překvapivě kariéru

Kvůli zranění svého pravého zápěstí z březnových testů v Aragónu a speciální prohlídce po dalším pádu v neděli na Nürburgringu za "kriminelních" podmínek druhé jízdy se rozhodl dvojnásobný mistr světa superbiků z let 2004 a 2007 James Toseland po poradě se svým lékařem Mikem Haytonem ukončit okamžitě svou závodní kariéru.

Toseland ukončil překvapivě kariéru
Po lékařské prohlídce zraněného zápěstí své pravé ruky u specialisty doktora Mike Haytona se James Toseland dnes s okamžitou platností rozhodl ukončit svou závodní kariéru. 30-letý jezdec tak reagoval na zranění, které utrpěl koncem března při privátních testech v Aragónu a nyní si ho obnovil během druhé nürburgringské jízdy.

Na své webové stránce píše Toseland: "Chtěl jsem vám napsat soukromé psaní, abych vše vysvětlil, tedy důvody, které mě vedly k předčasnému ukončení mé kariéry. Chtěl bych všem poděkovat za neuvěřitelnou podporu během všech roků, kdy jsem závodil".

Toseland byl celou letošní sezónu pronásledován zraněním z Aragónu a už tehdy říkali lékaři ve svých prognózách, že toto zranění ovlivní negativně jeho další závodní kariéru a možná ji také ukončí. Ovšem Toseland je velký bojovník a podařilo se mu vrátit nazpět k závodění: "Oba dva jsme byli názoru (lékař a já), že to musím překousnout a udělat vše pro to, abych znovu mohl závodit".

"Několik závodů jsem bojoval a zranění se snažil překonat. Když jsem ale na Nürburgringu v Německu za strašidelných podmínek znovu spadl, tak jsem tento týden navštívil znovu svého odborného lékaře Mike Haytona a diagnóza byla ta nejhorší, na jakou jsem byl připraven", říká dvojnásobný mistr světa.
Toseland se dozvěděl, že pohyblivost jeho zápěstí je tak ohraničená, že už nikdy nemůže pomýšlet na profesionální motocyklové závodění: "Ani rehabilitace by na tom nic nezměnila. To vše vedlo k rozhodnutí, že nemám žádnou jistotu pokračovat ve své motocyklové kariéře".

"Jde především o bezpečnost ostatních jezdců na dráze, a samozřejmě pak i o mou. S vědomím, že už nikdy nebudu úplně fit, abych jezdil na nejvyšší možné motocyklové úrovni, tedy závody MS, by bylo rovněž hodně unfair zabírat třeba výborné místo ve startovním poli nějakému mladému talentovanému pilotovi, který je úplně zdravý a má před sebou všechny možnosti", píše dále smutně James Toseland.

"Samozřejmě, že takové rozhodnutí je hodně těžké a já jsem dal plně na rady mého lékaře. Ale v současné době opravdu nemám jinou volbu. v posledních několika měsících jsem zkoušel možné i nemožné, ale tragické na tom všem bylo, že nic nefungovalo a moje zápěstí se nehojilo. Prostě nemohl bych pořádně otáčet plynovou rukojetí a jezdit naplno pravotočivé zatáčky", uzavírá předčasný konec své kariéry Toseland a v samém závěru děkuje svým fanouškům, že za ním stáli jak v dobách dobrých, tak i těch zlých: "Byli jste jako moje druhá rodina, která mě pořád podporovala. Proto vám za vše děkuji a doufám, že jste na mě mohli být hrdí".
Dvojnásobný mistr světa superbiků z let 2004 a 2007 odjel za 9 let závodění v seriálu WSBK celkem 201 závodů, 16x dokázal vyhrát a 61x skončil na podiovém umístění. Během své kariéry v superbicích jezdil postupně na těchto značkách: 2001 - 2005 Ducati, 2006 - 2007 Honda, 2010 - Yamaha a 2011 - BMW.
V závodech MotoGP v rocích 2008 a 2009 se satelitním motocyklem Tech3 Yamaha se mu už tolik nedařilo, během 35 odjetých závodů Grand Prix nedojel ani jedenkrát na podiové umístění, i když začátek jeho kariéry v královské kubatuře byl skvělý. Hned ve své katarské premiéře se umístil na 6. místě, což bylo ale bohužel jeho maximum, které sice dokázal ještě 8x zopakovat, ovšem na lepší než 11. celkové umístění 2008 či 14. v sezóně 2009 to samozřejmě nestačilo.  

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.40
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist