Tito Rabat předčasně končí u týmu Barni Racing

Mistr světa Moto2 a bývalý jezdec MotoGP Tito Rabat ukončil spolupráci s týmem Barni Racing. Pro Španěla je letošní sezona jeho premiérová v MOTUL FIM Superbike World Championship a trvala celkem osm závodních víkendů. Rabat během té doby odjel čtyřiadvacet závodů s nejlepším výsledkem v podobě devátého místa z prvního závodu v Portugalsku.

Po závodech ve francouzském Magny-Cours došlo k ukončení spolupráce mezi Titem Rabatem a týmem Barni Racing. Jak tým píše ve svém oficiálním stanovisku, k rozchodu došlo po vzájemné dohodě. „Navzdory úsilí obou stran a s přihlédnutím k výsledkům, které neodpovídají stanoveným cílům, se jezdec a tým rozhodli spolupráci ukončit,“ píše se v prohlášení.

„Manažer a majitel týmu Marco Barnabo děkuje Titovi za jeho odhodlání a nasazení, které projevoval po celou dosavadní sezonu a přeje mu do budoucna hodně profesionálního štěstí. Tým Barni Racing nyní pracuje na pokračovaní sezony s již novým jezdcem a to počínaje podnikem v Barceloně s datem 17. až 19.září 2021.“

Brit Paul Denning, šéf týmu Pata Yamaha WSBK uvedl, že je smutné, že došlo k něčemu takovému, protože motorka a tým Barni Racing jsou na vysoké úrovni stejně jako jezdecké schopnosti Tita Rabata. Je jen otázkou proč tato kombinace nepřinesla výsledky. Závěrem pak dodal, že spousta lidí v paddocku MotoGP si myslí, že to ve WSBK půjde samo, ale ono to tak není.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist