Test WSBK – Závěr testování na Phillip Islandu patřil Bautistovi

Dvoudenní oficiální test královské třídy MOTUL FIM Superbike World Championship skončil a na řadě je již zahajovací kolo sezony 2023, které je na jihu Austrálie již o nadcházejícím víkendu. V úterý byl na dráze Phillip Islandu nejrychlejší Álvaro Bautista (Ducati), jehož maximum mělo hodnotu 1'30,272 sekundy. Český jezdec Oliver König (Kawasaki) byl dvacátý v pořadí.

Druhý den testování zajel nejrychlejší časy obou sekcí dne Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati). Úřadující mistr světa zajel dopoledne čas 1'30,272 sekundy, odpoledne byl rovněž první s kolem za 1'30,404 sekundy. Španělův týmový kolega Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) má na kontě nejlepší čas dne 1'30,501 sekundy a to znamená, že na Bautistu ztratil jen něco přes dvě desetiny.

Druhým jezdcem kombinace časů je Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), jenž podobně jak Bautista zajel maximum dne už v dopolední sekci. Italský závodník nastavil maximum na 1'30,344 sekundy a na prvního Bautistu ztratil jen 0,072 sekundy. Turek Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) věnoval druhý den simulacím závodu a zkouškám přilnavosti zadní části. Den uzavřel s šestým časem a ztrátou 0,485 sekundy.

Britský závodník Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) měl během dne pád, druhý v pořadí, což mu trošku zkomplikovalo práci. Podobně jako první tři jeho soupeři tak také on nastavil nejrychlejší kolo už dopoledne, když zaznamenal 1'30,716 sekundy. V první části testu byl Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) dvanáctý s kolem za 1'31,549 sekundy, celkově je patnáctý se ztrátou 1,277 sekundy.

Nejrychlejším nováčkem je pátý Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team). Švýcar rozhodně překvapuje svými výkony a jeho čas 1'30,739 sekundy byl jen o necelé půl sekundy pomalejší než v případě prvního Bautisty. Také jeho týmový kolega Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) nezahálel a s časem 1'31,073 sekundy obsadil devátou příčku kombinace časů druhého dne.

Ve čtvrté zatáčce havarovala dvojice Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team) a Axel Bassani (Motocorsa Racing). Oba skončili ve zdravotním centru okruhu Phillip Island. Odpoledne také havaroval ve stejném místě Tom Sykes (Kawasaki Puccetti Racing) a Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team). V desáté zatáčce spadl Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) a v šesté Lorenzo Baldassarri (GMT94 Yamaha), jemuž měla začít hořet motorka, takže testování zastavily červené vlajky.

Český závodník Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) najel během dne kolem pětadvaceti kol a měl to v první části s drsnějším pádem v první zatáčce. Den uzavřel s dvacátým časem kombinace 1'32,829 sekundy. Na prvního Čech ztratil 2,557 sekundy.

Sezona MOTUL FIM Superbike World Championship 2023 začíná na okruhu Phillip Island pátečními tréninky 24.února.