Ten Kate Racing vyhlásil bankrot

Tým Ten Kate Racing, jenž byl dlouhá léta spojen s Hondou v mistrovství světa superbikových a supersportových motocyklů, dnes vyhlásil bankrot. Jak se píše v oficiálním stanovisku holandské společnosti, přímý vliv na současnou situaci mělo mít rozhodnutí HRC, jenž si pro spolupráci v sezoně 2019 vybralo Moriwaki a Althea Racing. Úterní oznámení ohledně Ten Kate Racing ale nemá vliv na pozici Ten Kate jako prodejce Hondy. Právě nizozemská společnost je největším prodejcem japonského výrobce v severní Evropě.

Honda měla plný tovární tým WSBK naposledy v roce 2002. Fanoušci superbiků tak Hondu vnímali jakou součást Ten Kate Racing, jenž v posledních letech spolupracoval s Honda Motor Europe. V průběhu let Holanďané závodili jak v sérii WorldSBK, tak WorldSSP a Superstock.

V tiskovém prohlášení týmu se mimo jiné píše, že Ten Kate Racing BV byl po osmnáct let zodpovědný za závodní aktivity Hondy v sériích World Superbike a World Supersport, přičemž tým během této doby získala deset titulů.

Fakt, že museli vyhlásit bankrot, je očima holandské společnosti vnímán tak, že jim Honda příliš pozdě oznámila své záměry o ukončení spolupráce. Tato skutečnost byla vedení Ten Kate Racing oznámena 30.října 2018, aniž by dříve cokoliv avizovali, takže již probíhaly přípravy na sezonu 2019.

V situaci, kdy již byly soupisky pro sezonu WSBK 2019 jasné, ostatní výrobci měli své stroje pod smlouvami a rozpočty uzavřené, za této situace nebylo možné dál pokračovat. Jak píší v prohlášení, největší výrobce motocyklů na světě dal jedním tahem holandské společnosti mat.

V oficiálním stanovisku Ten Kate Racing zároveň potvrdili, že je v tomto směru veden soudní spor, ohledně kompenzací za vzniklou škodu, takže to bude bez dalších komentářů z jejich strany. Nicméně jisté je, že o práci teď přišla spousta lidí, jelikož většina z nich nemá šanci se v této chvíli uplatnit v ostatních týmech. Tým plánuje návrat k závodění v polovině příštího roku, ale reálnější bude zřejmě až sezona 2020.

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)
Radek Babička - (Odebírat články autora)

Autoři článku obdrželi prémie 8 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist