Superbikový pátek v Moskvě

Na závodním okruhu nedaleko Moskvy zahájili jezdci kategorie Superbike a Supersport osmý závodní víkend sezony, který mistrovství světa produkčních motocyklů zavedl na východ Evropy. První kvalifikaci vyhrál v Supersportech Kenan Sofuoglu a v kategorii Superbike byl v pátek odpoledne nejrychlejší Tom Sykes.

Supersport – volný trénink (1)

První trénink kategorie Supersport vyhrál lídr průběžného hodnocení Sam Lowes (Yakhnich Motorsport) časem na kolo 1´38,562 sekundy. Britský závodník to tentokrát neměl tak jednoznačné, protože mu na ruském okruhu zdatně sekundoval Kenan Sofuoglu (MAHI Racing Team India), který byl jen o dvě setiny pomalejší. V případě třetího Jacka Kennedyho (Rivamoto) je rozdíl na nejrychlejší již viditelný, protože jezdec Hondy CBR600RR ztrácí 0,915 sekundy. Společně s třetím Kennedym je čtvrtý Vladimir Leonov (Yakhnich Motorsport) posledním jezdcem v jedné sekundě za Lowesem.

Z jezdců českých týmů zajel Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) jedenáctý čas 1´40,011 sekundy, což nyní představuje ztrátu na Lowese 1,449 sekundy. Pro třináctý čas si dnes dopoledne zajel Valentin Debise (Prorace), což je rozhodně pozitivní začátek pro francouzského jezdce, který nahradil zraněného Gábora Talmácsiho. Luca Scassa (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) byl patnáctý a Balazs Nemeth (Complus SMS Racing) třicátý. Maďarský závodník v průběhu tréninku zaznamenal pád v deváté zatáčce moskevského okruhu, ale ten by se snad měl obejít bez zranění.

Neuvěřitelně vyrovnaná situace je od třetího po třinácté místo, protože tam dělí třetího Kennedyho od třináctého Valentina Debise jen šest desetin!

Supersport World Championship - volný trénink (1)