Superbiková neděle v Aragonii

Supersport – závod

Závod třídy Supersport byl vypsán na patnáct kol a okamžitě po startu šel do vedení Patrick Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpres), na druhém místě jel jeho týmový kolega Florian Marino (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) a třetí Kev Coghlan (DMC Panavto-Yamaha). Po dvou kolech už ale Američan Jacobsen figuroval na sedmé pozici a vedení závodu patřilo Florianu Marinovi. Jezdec týmu Com Plus SMS Racing Fraser Rogers jel na jednadvacáté pozici, těsně za Tonim Coveňou z týmu Kawasaki Intermoto Ponyexpres.

V polovině závodu už vedl závodní pole Holanďan Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport). Půl sekundy za ním jel Kev Coghlan na Yamaze YZF-R6 a na třetí pozici Jules Cluzel (MV Agusta RC-Yakhnich Motorsport). Na čtvrté místo se propracoval Kenan Sofuoglu (MAHI Racing Team India), který na vedení závodního pole ztrácel 1,2 sekundy. Pátá příčka patřila Marinovi, desátý jel Jacobsen.

Šest kol před cílem chyboval VD Mark, když se mu v nájezdu do jedné ze zatáček rozpohybovala jeho Honda CBR600RR a měl co dělat, aby ji udržel ve svislé poloze. Před Holanďana šel okamžitě na první místo Jules Cluzel a Kev Coghlan. Ve dvanáctém kole závodu už Turek Sofuoglu ztrácel na první pozici šest desetin.

Tři kola před cílem chtěl ve třinácté zatáčce Francouz Juels Cluzel předjet prvního Keva Coghlana, ale udělal chybu a narazil do zadního kola Britovy Yamahy. Oba skončili na zemi a bylo po nadějích na dobrý výsledek, který se jim už pomalu začínal rýsovat. Do vedení se posunul Kenan Sofuoglu, druhý jel Michael van der Mark a třetí Florian Marino. Kev Coghlan se vrátil na dráhu a pokračoval pátý.

Závod třídy Supersport vyhrál ve španělské Aragonii turecký závodník Kenan Sofuoglu. Na druhém místě se umístil Michael van der Mark. Třetí projel cílem jezdec české stáje Kawasaki Intermoto Ponyexpres Florian Marino. Patrick Jacobsen bodoval čtrnáctým místem, Tony Coveňa byl sedmnáctý a Fraser Rogers osmnáctý.