S Corserem a Toselandem, ale bez Vermeulena

Další novinky ve startovní listině superbikového mistrovství světa na tento závodní víkend: na startu už budou domácí James Toseland a Australan Troy Corser - oba na BMW, chybět ale bude Chris Vermeulen s Kawasaki.

S Corserem a Toselandem, ale bez Vermeulena
Startovní listina závodu WSBK v Silverstone přinese několik změn, o kterých jsme vás už průběžně informovali: S novým - náhradním - duem se představí tým Castrol Honda - domácí Alex Lowes a Australan Karl Muggeridge, s wild card pojedou za britský tým Samsung Crescent Suzuki Američan John Hopkins a další domácí jezdec Jon Kirkham.
Po svém zranění se vrací do sedla továrního motocyklu BMW australský veterán Troy Corser, který má za sebou tři závody bez bodového zisku, když Brno musel kompletně vynechat.
Naopak se vrací - už poněkolikáté - další Brit, James Toseland. Ten stále ještě laboroval se zraněním z privátního testu v Aragónu koncem března, několikrát zkoušel svůj comeback, například v první jízdě v Miller Motorsport Parku dojel jako 15. - 1 bod, ovšem do druhé už nenastoupil. V Brně zase absolvoval první volný trénink, ale už do první kvalifikace ho vystřídal Lorenzo Lanzi. Nyní absolovoval dvojnásobný ex-mistr světa superbiků úspěšný funkční test během tréninků CIV v Mugellu a v Silverstone by se měl objevit v plné síle. 
Chybět ovšem bude Australan Chris Vermeulen, který se zranil v Brně při tréninku. Jeho zraněný loket je nyní zanícený a tak tovární pilot Kawasaki musí Silverstone vynechat. Ostatně nemá kam  spěchat, jeho čas v továrním týmu "zelených", už je stejně sečten. Ovšem tovární tým Kawasaki se na domácí britský závod - tovární motocykly Kawasaki jsou přes sezónu vyvíjeny v dílnách ve Velké Británii - pilně připravoval a testoval privátně na okruhu Cadwell Park.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist