Rinaldi pokračuje s Aruba.it Racing - Ducati také v roce 2023

Italský závodník Michel Ruben Rinaldi prodloužil smlouvu s týmem Aruba.it Racing - Ducati a v roce 2023 bude závodit v sedle tovární Ducati Panigale V4R. Rinaldi je jezdcem mistrovství světa superbiků – MOTUL FIM Superbike World Championship – a před závodním víkendem v Barceloně mu patří průběžná čtvrtá příčka. Rinaldiho týmovým kolegou bude příští sezonu Álvaro Bautista.

Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) k prodloužení smlouvy uvedl: „Jsem moc rád, že budu příští rok znovu závodit za Aruba.it Racing - Ducati, jelikož mám v tento projekt velkou důvěru. Jsem přesvědčen, že v roce 2023 můžeme sklidit vše, co jsme společně s týmem zaseli. V první řadě budu ještě víc pracovat a to jak v tréninku, tak na trati, abychom dosahovali lepších výsledků a měli konzistenci, která nám dosud chyběla.”

„Chci poděkovat lidem jako Stefano Cecconi, Claudio Domenicali, Luigi Dall'Igna, Paolo Ciabatti, Serafino Foti, a všem lidem, kteří mi důvěřovali. Nemohu se dočkat, až budu v Barceloně, abych dosáhl dobrého výsledku a splatil tuto důvěru. Pevně věřím, že rok 2023 bude pro nás skvělý,”
dodal Rinaldi odhodlaně.

„Michael má potenciál být jedním z nejrychlejších jezdců v mistrovství světa superbiků, což také několikrát dokázal,” uvedl Stefano Cecconi, šéf týmu Aruba.it Racing – Ducati. „Naše dlouhá společná cesta bude prodloužena minimálně do konce roku 2023, čímž bude zajištěna kontinuita a zachováno současné týmové uspořádání, díky němuž jsme také na prvním místě v šampionátu výrobců a týmů.”

Paolo Ciabatti, sportovní ředitel Ducati Corse, na adresu italského závodníka řekl: „Michael Rinaldi je mladý jezdec, který vyrostl v superbicích s Ducati a opakovaně dokázal, že je velmi rychlý a umí maximálně využít potenciál stroje Panigale V4R. Proto s ním rádi počítáme i pro příští ročník světového šampionátu. Jsme přesvědčeni, že díky dalšímu roku zkušeností s továrním týmem Aruba.it Racing - Ducati bude moci v roce 2023 aspirovat na ještě významnější cíle.”

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 0 Kč od 0 uživatelů.TOPlist