Poslední závod - hurá domů

Historický úspěch týmu MS Racing v závodě Mistrovství Evropy Superstock 600, v silnějších litrech do zítřejšího závodu pouze Matěj Smrž.

Poslední závod - hurá domů
(STK 1000) – Postavení na startu
V silnější objemové třídě evropských Superstocků se na start zítřejšího závodu postaví pouze Jihočech Matěj Smrž a to na 18. pozici. Po výměně pneumatik si Mates vyhlídl rychlého Itala L. Scassu na stroji MV Agusta. Ve druhém kole za ním byl Mates na prvním mezičase druhý, třetí jako spousta dalších jezdců nedokončil. 20 metrů před naším jezdcem s „96kou“ Scassovi doslava explodoval motor… Štěstí které stálo při Matějovi, už na straně dalších jezdců, nevyjímaje našeho Coopera, nebylo. R. Cooper, D. Dell’omo, R. Lunadei a S. Saltarelli. V tomto pořadí šli na Scassovo oleji všichni v rychlosti okolo 200 km/h k zemi. Jak Lunadei, tak i náš Richard zítra pro značné vnitřní hematomy startovat nemohou. Doufejme tedy, že alespoň Mates zítra spraví mechanikům od litrů chuť. Závod samotný můžete opět sledovat prostřednictvím kanálu Eurosport 2.
(STK 600) – 13 evropských bodů pro tým MS Racing!
Start ze třetí řady v Barryho podání dopadl lépe, než by leckdo mohl předpokládat. Devátý na startu, sedmý v první zatáčce a čtvrtý po průjezdu prvním kolem. Takto začal Barry „Bazza“ Burrell svůj poslední závod v této sezóně. Od třetího kola, kdy ho italský jezdec na italském stroji Ducati předjel proti pravidlům při vyvěšené žluté vlajce, se na Barryho skvělé jízdě a pozici nic výrazně nezměnilo. V devátém kole z prvního místa upadl Ital Giugliano a tak se náš pilot snadno posunul na místo čtvrté, na kterém taky protnul cílovou pásku.
Dnes si tedy připsal 13 bodů a se ziskem 39 se tak vyšvihl na celkové 13 místo, když celkem v sezóně bodovalo 39 jezdců. Šampionát vyhrál už v předchozím závodě Belgičan X. Simeon (Suzuki), druhý N. Canepa (Ducati), třetí D. Giugliano (Kawasaki).


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist