Paul Bird Kawasaki: Slzy a štěstí

Alstare a Pedercini byly ze hry venku. Rozhodnutí, kdo bude továrním týmem, mělo padnout mezi stájemi Paul Bird Motorsport - současný tovární tým a Provecem - provozují supersportový tovární tým této značky. A včera dopoledne toto rozhodnutí padlo.

Paul Bird Kawasaki: Slzy a štěstí
V dlouhé letní superbikové pauze se toho z ohledu na budoucnost superbikového šampionátu moc neodehrálo. O dvou nejzákladnějších událostech jsme vás už informovali, ta hodně diskutovaná "hádanka" měla svou sladkotrpkou příchuť během včerejšího závodního dne na Nürburgringu. Šlo o to, kdo vyhraje souboj o provozování továrního týmu Kawasaki na příští rok. Ze hry vypadl tým Pedercini Kawasaki, neboť jeho úspěchy v poslední době se dají spočítat pouze jedním umístěním Marka Aitchisona v Top-10, konkrétně 10. místo tohoto Australana v první assenské jízdě a vypadl také tým Alstare Francise Batti, který je orientován na Suzuki...
Ve hře tak zůstaly aktuální tým Paul Bird Motorsport, který je oficiálním týmem Kawasaki od roku 2009, ovšem letos se zapletl do nepříjemného skandálu, který se samozřejmě továrně Kawasaki jako porušení image vůbec nelíbil.
A také tým Provec, nebo-li Kawasaki Motocard.com, který jinak zabezpečuje účast této značky v supersportovém šampionátu s jezdci Brocem Parkesem a Davidem Salomem.

Francouzská média už v minulém týdnu favorizovala stáj Provec jako nový tovární tým, což se sice zatím nepotvrdilo, ale...
Ovšem včera dopoledne bylo týmu Paul Bird Motorsport (PBM) oznámeno, že jejich smlouva s továrnou Kawasaki po tříleté spolupráci nebude prodloužena. A ve stejný den získal tento tým pro továrnu Kawasaki první historické vítězství od roku 2006 - Chris Walker v Assenu, tedy po 5 rocích a 1 dnu.

Tuto zprávu přímo od Japonců oznámil týmu PBM Kawasaki-Racing-Manager Steven Guttridge.

Není tedy divu, že úsměv Paula Birda po vítězství Toma Sykese na stupních vítězů byl sladkokyselý: "Dopoledne jsme dostali tuto zprávu a byla to pro nás víc než studená sprcha. Ovšem my jsme na to odpověděli tím nejlepším možným způsobem, tedy vítězstvím. Rovněž Tomovi bylo oznámeno, že jeho služby už Kawasaki v příštím roce nebude potřebovat. Ovšem on po prvním vítězném závodě po pěti rocích ukázal pravý opak".

Paul Bird, který se na tiskové konferenci nijak nebál hovořit proti Kawasaki, řekl dále: "Jedny dveře se zavřely, druhé jsou naopak otevřeny (Yamaha? - pozn. Bosso). Těšíme se na eventuální novou výzvu, pokud se tedy rozhodneme v závodění ve WSBK pokračovat...!"

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist