Organizátoři pociťují pokles zájmu o WorldSBK

Po závodech světového šampionátu superbiků v Portimau řekl sportovní ředitel promotérské společnosti Dorna WSBK, že jedním z možných důvodů poklesu zájmu o WorldSBK je fakt, že trojnásobný šampion Jonathan Rea nemá zvlášť velké charisma.

Organizátoři pociťují pokles zájmu o WorldSBK

Jakmile Jonathan Rea přestoupil v roce 2015 k továrnímu týmu Kawasaki, vyhrává závody a tituly mistra světa. Na kontě má s Kawasaki tři tituly a ten čtvrtý už je opravdu na spadnutí, protože ho může slavit koncem měsíce v Magny-Cours. Závody v Aragentině a Kataru by tak byly maximálně o tom, kdo skončí druhý nebo třetí.

Promotér Dorna WSBK dělá co může, aby šampionát superbiků udělali více atraktivní a dostali je na úroveň, kterou si zaslouží. Vymysleli třeba opravdu skvělou věc, když nejlepší tři jezdci kvalifikace nebo závodu projíždějí uličkou mezi fanoušky, aby oslavili úspěch společně s nimi. Třeba v Brně si to všichni, kteří tam byli nemohli vynachválit, bohužel i přesto byla divácká kulisa hodně nízká.

Do pravidel zapracovali změnu pořadí na startu druhého závodu na základě výsledků toho prvního. Takže vítěz sobotního závodu startuje v neděli až devátý, ale ani to nezabralo, protože Jonathan Rea zajede jedno, dvě kola a je první. Superbiková série potřebuje nové jezdce, známá jména, posílit u všech týmů technickou úroveň a především nasadit závodníky, kteří dokážou na sebe strhnout pozornost fanoušků.

Na otázku Eurosportu, co soudí o nadvládě jezdce Kawasaki, odpověděl sportovní ředitel Dorna WSBK Gregorio Lavilla slovy: „To je zábavná otázka, protože v některých jiných šampionátech, kde je někdo opravdu ten nejlepší, to všichni ocení a berou v úvahu. Nicméně my máme toho nejlepšího, ale on možná není ten nejcharismatičtější a to je možná věc, která u některých lidí způsobí ztrátu zájmu.“

„Nemusíme nic dělat, abychom to změnili, chceme si jen udržet férové závodění, kde vyhrává ten nejlepší. Pokud to bude ten případ, že po celou dobu bude vyhrávat jeden a tentýž, tak mu patří poblahopřát,“ dodal Lavilla.

Fakt, že Kawasaki nalezla způsob jak postavit vítězný stroj a angažovali jezdce, který je s Ninjou spojen nějakou super DNA, je rozhodně jejich triumfem. Pokud je chtějí ostatní porazit, budou muset dělat věci jinak a když se tak stane, bude šampionát superbiků stejně zajímavý a napínavý jako třeba MotoGP.

Autor článku obdržel prémii 8 Kč od 4 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist