Ohlasy WSBK: Jonathan Rea si podmanil okruh v Portimau. V neděli dvakrát zvítězil

Jonathan Rea bude odjíždět z Algarve maximálně spokojený. Po sobotním vítězství v prvním závodě si připsal i dvě první místa v těch nedělních a z Portugalska tak bude odjíždět jako lídr šampionátu. Nad Scottem Reddingem, který skončil v odpoledním závodě na druhém místě, vede aktuálně o čtyři body. Spokojený bude také Michael Van der Mark, jenž zopakoval svůj sobotní výsledek a dojel si odpoledne pro třetí pozici. V superpole spolu s Jonathanem Reou na stupně vítězů vystoupali Toprak Razgatlioglu a Loris Baz.

WSBK – Závod Tissot Superpole / 2. závod, Motul Portuguese Round

1. / 1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1. místo … 136 bodů

„Byl to perfektní víkend. Nejrychlejší kola, pole position, tři vítězství. Nejde jen o výsledek, ale i o to, jakým způsobem jsme jej získali. Opravdu jsem si to na motorce užíval. Je to divné, protože někdy bojujete o šesté místo, stejně jako posledně v Jerezu, a myslíte si, že jedete na 100 %. Dáváte vše do toho, abyste skončili šestí. A tento víkend jsem od začátku zvyšoval svůj náskok. Je to pro jezdce neuvěřitelný pocit. Věděl jsem, že v Portimau by se nám mohlo dařit, říkal jsem si, že máme na to vyjet si dobrý výsledek, ale v zimě jsme tu netestovali, takže to pro nás mohlo být zároveň velmi obtížné.“

2. / 8. Toprak Razgatlıoğlu (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) – MS 3. místo … 103 bodů (- 33)

„Dnešek byl dobrý, ale i špatný! Odstartovali jsme z druhého místa a dostali se opět na pódium, čímž jsme získali pár důležitých bodů. Ve druhém závodě jsem si vedl také relativně dobře, ale měl jsem problémy s přední pneumatikou. Hodně mi ujížděla. V páté zatáčce jsem měl menší pád, ale motorka se příliš nezničila a byl jsem schopný se znovu připojit do závodu. V závěru jsem si dokázal vybojovat osmé místo a získat tak cenné body do šampionátu. Byl jsem ale zklamaný, protože normálně bych bojoval o pódium. Teď míříme do Aragonu, kde se pokusíme získat víc bodů.“

3. / nedokončil Loris Baz (Ten Kate Racing Yamaha) – MS 8. místo … 54 bodů (- 82)

„Konečně! Po mnoha čtvrtých a pátých místech jsme skončili na pódiu. Trvalo to šest let, než jsem opět vystoupal na stupně vítězů, čtyři roky na něm pak nebyl ani nikdo z Ten Kate Racing. Je mi líto, že jsem ve druhém závodě spadl. Těším se do Aragonu.“

5. / 2. Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati) – MS 2. místo … 132 bodů (- 4)

„Byl to obtížný víkend. I kvůli tomu si s celým týmem ceníme pódia, pro které jsme si dnes dojeli. V superpole jsme v porovnání se sobotou několik věcí zlepšili, ale stále jsem neměl na motorce ideální pocit. Zkoušel jsem zůstat za Reou a vytvořit si náskok na skupinu za mnou, ale ve druhé polovině závodu jsem dost bojoval s předkem. Když mě Van der Mark předjel, pomyslel jsem si, že si musím ubránit aspoň tento výsledek. Mám z něj radost.“

7. / 3. Michael Van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) – MS 5. místo … 82 bodů (- 54 bodů)

„Začněme s ranním závodem superpole – mysleli jsme, že jsme ve warm-upu našli dobré nastavení, ale ukázalo se, že to nebyla pravda. Od začátku jsme měli hodně problémů. Byl jsem celkem zklamaný, protože teplota byla nižší než normálně a měli jsme dobrou šanci dojet si pro pódium. Nepovedlo se mi ale skončit na lepším než sedmém místě. Do druhého závodu jsme nastoupili s menšími změnami a abych byl upřímný, nejel jsem rychle, ale i všichni ostatní byli pomalejší než včera. Viděl jsem chybovat spoustu lidí, a tak jsem se jen snažil držet se svého rytmu a být v klidu, což nebylo zrovna jednoduché. Krok za krokem jsem se přibližoval Scottovi, kterého se mi nedařilo předjet až do chvíle, kdy udělal chybu. Hned potom jsem ale ztratil předek a taky náskok, který jsem si vytvořil. Byl jsem pak sice rychlý, ale on byl silnější. Čekal jsem, až zase chybuje, ale to se nestalo. I tak mám ale z pódia radost.“

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.