Ohlasy SBK z Austrálie: Alvaro Bautista zůstal i v neděli na Phillip Islandu neporažený

Po prvním závodním víkendu SBK odjíždí z Phillip Islandu s plným počtem bodů Alvaro Bautista, který ovládl všechna tři klání. Pro dvě druhá místa si v neděli dojel Michael Ruben Rinaldi, jenž si velmi chválí práci svému týmu. V Superpole Race obsadil třetí pozici Toprak Razgatlioglu, v odpoledním závodě přišel o šanci vyjet si dobrý výsledek kvůli pádu Alexe Lowese, jehož motorka ho trefila a on rovněž skončil v kačírku. Pro pódium si tak dojel jeho týmový kolega Andrea Locatelli.

SBK - Superpole Race + Závod 2 / Grand Ridge Brewery Australian Round

1. / 1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1. místo … 62 bodů

„Byl to snový víkend. Nepochybně nejlepší způsob, jak odstartovat sezónu. Zároveň jsme byli rychlí za různých povětrnostních podmínek. Jsem opravdu šťastný, rád bych poděkoval týmu, díky kterému jsem teď tam, kde jsem.“

2. / 2. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 4. místo … 31 bodů (- 31)

„Máme za sebou velmi pozitivní neděli. Po včerejším obtížném závodě bylo důležité, abych zůstal soustředěný a potvrdil level, který jsme nastavili v testech. V Superpole závodě jsem se opravdu bavil, ve druhém jsem měl pak velmi konkurenceschopné tempo. V porovnání s minulým rokem jsme udělali obrovský krok kupředu. Teď musíme zapracovat na detailech, díky kterým budeme moci zůstat v kontaktu s Alvarem.“

3. / nedokončil Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 6. místo … 23 bodů … (- 29)

„Obyčejně nemíváme špatné starty, ale ten ve druhém závodě se nám vážně nepovedl. Museli jsme použít tvrdou pneumatiku, a to byl zásadní problém. V Superpole race jsme použili SC0, a ta fungovala skvěle! Měl jsem na ní dobrý pocit. Kdybychom jeli o kolo více, možná bych předjel Rinaldiho, který byl druhý a začínal ztrácet grip. Ve druhém závodě jsme použili tvrdou pneumatiku a můj pocit s ní byl naprosto odlišný. Zvláště v prvních kolech jsem velmi bojoval s gripem, motorka vůbec nezatáčela. Jel jsem za Johnnym a snažil se získat si co nejlepší pozici v top pětce, ale pak Alex spadl a vzal mě s sebou dolů. Nebyla to ale jeho chyba, byl to prostě velmi nešťastný incident. Spadl a jeho motorka mě sejmula. Možná jsem mohl závod dokončit na čtvrtém, možná na šestém místě, kdo ví. Každopádně jsme přišli o nějaké body. Loka dnes odvedl dobrou práci, mám z něj radost. Máme za sebou ale jen první závodní víkend. V Indonésii do toho dám všechno, chtěl bych vyhrát.“

5. / 3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 2. místo … 34 bodů (- 28)

„Byl to pro nás zajímavý den! Ve druhém závodě jsme byli opravdu blízko špičce, především v prvních pěti kolech. Držet se Ducati je ale velmi obtížné, zvláště na téhle trati. Mohli jsme na pódiu skončit i dopoledne, ale nepovedlo se mi předjet ty, které jsem potřeboval. Jsem velmi šťastný s tím, jak jsme víkend zakončili. Zvláště na Phillip Islandu je to pro nás hodně důležité. Jsem pyšný na svůj tým, protože se nám dařilo jak v testech, tak v závodě. Bohužel jsem ve druhém volném tréninku upadlo, i tak to byl ale jeden z mých nejlepších víkendu v SBK. Příští týden budeme znovu na trati, do Mandaliky se těším. Děkuji Yamaze a mému týmu za to, jak připravil motocykl a za skvělou podporu.“