Ohlasy SBK: Jonathan Rea odjíždí z Assenu s hattrickem

Jonathan Rea víkend v Assenu zcela ovládl. Po sobotním vítězství v prvním závodě si dojel pro první místa jak ve sprintu, tak v nedělním odpoledním klání a upevnil si tak pozici lídra šampionátu. Radují se také Andrea Locatelli, který si v superbicích dojel pro své první pódium i Michael Ruben Rinaldi se Scottem Reddingem. Toprak Razgatlioglu je zklamaný z druhého závodu, jenž chybou Garretta nedokončil.

SBK - Závod (2) / Prosecco DOC Dutch Round

1. / 1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 1. místo ... 243 bodů

„Tři ze tří v Assenu, to je krásný výsledek. Podařilo se nám ho dosáhnout i díky tomu, že jsme po včerejšku zvolili jinou zadní pneumatiku. Večer pršelo, a tak byla nižší přilnavost a ochladilo se o tři až čtyři stupně. Je to hezký pocit, že jsme včera vyhráli na měkké pneumatice a dnes na naší standardní zadní. Hodně to svědčí o lidech, které mám v boxu a o jejich práci. Udělali jsme celkem dost změn v nastavení podvozku a motorka se nám teď lehčí řídí. Když se podíváte na má předjetí, mohl jsem jet s motorkou, kam jsem chtěl, a vždycky zůstala svižná a přesto stabilní. Když jsem ráno viděl, kolik vody je na trati, teprve jsem si uvědomil, jak moc muselo pršet. V zatáčce číslo pět bylo doslova jezero! Velký respekt traťákům a všem v Assenu. Na dráze odčerpávala vodu spousta mašin a dva hasičské vody a program byl odložený jen o 45 minut. Odvedli neuvěřitelnou práci.“

2. / 8. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.It Racing – Ducati) – MS 5. místo ... 111 bodů (- 132)

„Abych byl upřímný, nemůžu být s tímto víkendem spokojený. Včera jsem do toho dal 100 % a spadl jsem. Dnes jsem neměl ideální pocit, závod Superpole ale pro nás dopadl jednoznačně pozitivně. A pak ještě dostali Razgatlioglu a Locatelli penalizaci. Odpoledne jsem dobře odstartoval, přilnavost se ale postupně ztrácela, což bylo trochu frustrující. Musíme najít nějaké řešení, které nám umožní být konzistentnější.“

3. /DNF Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) – MS 2. místo ... (- 37)

„Ve druhém závodě Garrett chyboval. Nevím, proč šel v první zatáčce tak tvrdě na brzdy. Překvapilo mě to. Cítím se naštvaný, přišli jsme o spoustu bodů do šampionátu. Na začátku závodu jsem se dostal před Rinaldiho, ale nebylo to úplně snadné. Nechápu, proč Garrett přijel vnitřkem. Budu se od teď už soustředit pouze na to, abych vyhrával. Nebudu brát v potaz body do šampionátu. Tenhle víkend jsme měli trochu smůly, v příštím závodu ale budeme opět tvrdě bojovat.“

5. / 2. Scott Redding (Aruba.It Racing – Ducati) – MS 3. místo ... 162 bodů (- 81)

„Jsem rád, že jsem víkend zakončil pódiem. Neměl jsem z přední pneumatiky dobrý pocit, do druhého závodu jsme ale provedli změnu v nastavení a povedlo se mi držet tempo s ostatními. Na začátku jsem se snažil šetřit si přední pneumatiku. Od poloviny závodu jsem měl lepší tempo, ale Rea byl příliš silný na to, abych mohl bojovat o vítězství.“

4. / 3. Andrea Locatelli (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) – MS 10. místo ... 84 bodů (- 161)

„Mám velkou radost ze svého prvního pódia. Byl to dlouhý závod, ale cítím se úžasně. Ve sprintu do toho musíte jít tvrdě a je celkem škoda, že jsem překračoval limity trati, ale bylo to jen o pár milimetrů! Ve druhém závodě jsem se okamžitě dostal do vedení a byl jsem schopný držet dobré tempo, ale v závěru jsem hodně bojoval s měkkou zadní pneumatikou. S podmínkami, jaké byly dnes a včera, kdy svítilo slunce, do toho můžeme jít tvrdě už od začátku. S každými dalšími minutami na motorce se zlepšuju – jsme teď rychlejší a jezdíme více vepředu. Byli jsme v kontaktu s čelem celý víkend. Mám radost i kvůli svému týmu. Je to výsledek naší společné práce. Makají opravdu tvrdě. Navíc jsme teď nedělali žádné chyby a motorka fungovala taky dobře. Bylo skvělé si tady v Assenu zajezdit, velmi brzy opět nasednu na motorku a pokusím se získat další pódia.“