Ohlasy SBK: Deštivý první závod v Donington Parku vyhrál Toprak Razgatlioglu

Jezdci superbiků mají za sebou první závod v Donington Parku. Ten vyhrál Toprak Razgatlioglu, který se dokázal s deštivým počasím vypořádat nejlépe a cílem projel s náskokem 2,419 sekund. Na druhé pozici skončil Jonathan Rea, který během závodu dokonce vyjel mimo trať, nakonec však zvládl motocykl ukočírovat. Třetí příčku pak obsadil Alex Lowes.

SBK – Závod / Prosecco DOC UK Round

1. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with BRIXX WorldSBK) – MS 2. místo … 154 bodů (- 15)

„Krásný výsledek, na první místo ze třináctého. Jen jednou se mi povedlo něco podobného, a to ve Francii, kde jsem startoval ze 17. pozice. Ale dnešní vítězství je mnohem důležitější. Dopoledne jsem nebyl na modru dost rychlý, tak jsem si jen řekl: ‚Ok, pokud bude pršet, pojedu co nejlépe budu moci, abych získal dobré body do šampionátu.‘ V závodě jsem ale viděl na trati suchou stopu a tušil jsem, že i ostatní si obuli slicky. Věděl jsem tedy, že mám jen jednu možnost. Potřeboval jsem v domácím závodě mého týmu skončit na dobrém místě! V první zatáčce jsem se prodral na páté místo, na konci prvního kola už jsem byl druhý a pak už jsem si řekl: ‚Tohle je můj závod!‘. Jel jsem ve všech kolech naplno. Párkrát jsem chyboval a byl jsem opravdu blízko pádu! Ale zvládl jsem se udržet na motorce. Mám radost. V letech 2018 a 2019 jsme tady skončili druzí, takže je krásné, že jsme si konečně dojeli pro vítězství. Nikdy předtím jsem tady v superbicích nevyhrál, navíc je výsledek důležitý pro šampionát. Rozdíl mezi mnou a Jonathanem je teď jen 15 bodů a čeká nás ještě spousta závodů. Můj tým dnes odvedl skvělou práci a ano, zítra to zkusíme znovu! Ovlivnit dění na trati by mohlo počasí, uvidíme, jestli bude zase pršet. Ale dám do toho ze sebe jen to nejlepší!“

2. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 1. místo … 169 bodů

„Motorka v porovnání se včerejškem nebyla ideální. Nevím, jestli to bylo menším gripem, ale měl jsem potíže brzdit v plném úhlu. Motorka nezatáčela stejně. Nastavení jsme trochu změnili, ale nijak dramaticky. Patnáct minut před závodem jsem měl obavy z toho, jestli nám trať neuschne. Říkal jsem si, jestli máme jet na pneumatikách se střední směsí, nebo jestli máme použít normální závodní nastavení. Dobře jsem odstartoval. Bál jsem se, že se mě v první zatáčce pokusí někdo podjet, bylo tam jen málo suché stopy. V prvním kole jsem vedl, pak mě ale Toprak předjel. Začal jsem ztrácet přilnavost, a to docela dost. Od té chvíle jsem byl nervózní a několikrát jsem měl namále. Toprak mi ujížděl, ale nechtěl jsem to vzdát. A tak jsem jel stále naplno.“

3. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 4. místo … 104 bodů (- 65)

„Podmínky dnes byly opravdu obtížné. Ráno bylo kompletně mokro, pak to celkem uschlo pro Superpole. Necítil jsem se ale za deště dobře, do závodu jsem dokonce strašně odstartoval. Myslím, že jsem do první zatáčky vjížděl jako osmý. A to jsem měl v tomto roce dobré starty! Trať byla suchá jen místy, tak jsem se snažil zůstat v klidu. Byl jsem o něco rychlejší než ostatní kluci, ale nedařilo se mi je předjel. Johnny a Toprak mezitím ujeli. Zadní pneumatika mi celkem ujížděla, cítil jsem, že přilnavost není dobrá. To se ale po dešti stává. Z pódia mám radost, poprvé od Aragonu jsem jel konzistentně, což je super.“