Ohlasy SBK Barcelona: Álvaro Bautista si upevnil pozici lídra šampionátu

Álvaro Bautista zcela ovládl závodní víkend v Barceloně. Upevnil tak svou pozici lídra šampionátu, aktuálně vede o 59 bodů. Jak však sám upozorňuje, do konce sezóny zbývá ještě spousta závodů. Ztížit cestu za titulem se mu pokusí Toprak Razgatlioglu, který skončil v odpoledním klání na třetí pozici. A příliš neztrácí ani Jonathan Rea, jenž z Barcelony odjíždí se dvěma druhými a jedním čtvrtým místem. Na pódium se podívali také Michael Ruben Rinaldi a Alex Lowes.

Ohlasy SBK - Tissot Superpole + Závod 2 / Catalunya Round

1. / 1. Alvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1. místo ... 394 bodů

„Jsem velmi šťastný. Byl to krásný víkend, rozhodně ale ne jednoduchý. Je pravda, že jsme vyhráli všechny závody, ale to jen proto, že celý tým velmi tvrdě makal. Mám radost, že jsem tohle všechno mohl sdílet s mou rodinou, přáteli a všemi fanoušky, kteří do Barcelony dorazili. Sezóna je ale ještě dlouhá, musíme zůstat soustředění.“

2. / 4. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 3. místo ... 327 bodů (- 67)

„V Superpole šlo všechno tak, jak jsme plánovali. Můj start do závodu byl jedním z nejlepších v sezóně. To změnilo dynamiku mého závodu, protože jsem se najednou ocitl v dobré pozici. Tempo Alexe bylo taky úžasné. V porovnání s Alvarem jsem měl po deseti kolech celkem v pohodě i pneumatiku. Do druhého závodu jsem tak šel s optimismem. Teplota na trati v té chvíli byla o osm stupňů vyšší než včera. Upřímně, očekával jsem obtížný závod. Myslím ale, že jsem měl konzistentnější tempo než včera. Šel kol před cílem jsem měl v sedmé zatáčce technické potíže, skákal mi předek a já se jen snažil nespadnout. Chtěl jsem se vrátit zpět na pódiové pozice, ale už zbývalo málo kol. Jsem z toho frustrovaný, zasloužili jsme si víc. Už po příjezdu sem do Barcelony jsem očekával velmi náročný víkend s velkým opotřebováním pneumatik. Nakonec jsme dvakrát skončili na druhém místě a jednou na čtvrtém. Dopadlo to tedy lépe, než jsem očekával.“

3. / nedokončil Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) – MS 7. místo ... 161 bodů (- 233)

„Bylo krásné dojet si v Superpole závodě opět pro pódium, zvláště když je tohle domácí trať našeho týmu. Je ale škoda, že jsme víkend zakončili pádem. Dobře jsem odstartoval, ztratil jsem ale na akceleraci a pár kluků mě předjelo. Získal jsem ale nějaké pozice zpět a zařadil se za Topraka. Motorka mi ale klouzala. Nasadili jsme tvrdou směs a v porovnání s ránem jsme neměli dostatek gripu. Nemyslím, že jsme měli takové tempo, že bychom skončili na pódiu. Se změnami, které jsme udělali na motorce, by ale bylo zajímavé sledovat, jak by dopadly pneumatiky. Tahle trať pro mě ani pro motorku nebyla jednoduchá, mám tedy radost z toho, jaké rychlosti jsme zde dosáhli. Děkuji týmu, byl to pro nás náročný týden. Odměnou nám byl výsledek v kvalifikaci a dopoledním závodě.“

5. / 2. Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 4. místo ... 205 bodů (- 189)

„Odjíždím s dobrými pocity. Věděl jsem, že bude stěžejní odjet dobrý Superpole závod, abych startoval do odpoledního z první, nebo druhé řady. Úvod závodu se mi povedl, snažil jsem se co nejvíce kontrolovat pneumatiky. Jezdil jsem konzistentně, což se na konci ukázalo jako důležité. Mám velkou radost, nemůžeme se výsledkem ale nechat ukolébat. Stále se musíme zlepšovat.“

4. / 3. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) – MS 2. místo ... 335 bodů (- 59)

„Celkově to byl pro nás těžký víkend. Včera jsme odstartovali celkem dobře, ale projeli jsme cílem až na pátém místě, protože nám začala odcházet zadní pneumatika. Částečně za to mohl i souboj s Alvarem. Dnes jsem plánoval jet za Johnnym, Bassanim a Rinaldim, protože mi bylo jasné, že s Alvarem tady nemá cenu soupeřit. Ze včerejších zkušeností jsem věděl, že musím šetřit zadní pneumatiku. Snažil jsem se skončit alespoň na pódiu. Mám radost, že se to povedlo. Dobré body do šampionátu, ve kterém jsme stále na druhém místě. Myslím, že v Portimau bychom zase mohli bojovat o vítězství, ale uvidíme. Do konce sezóny zbývá spousta závodů a my chceme zvítězit v tolika, v kolika to bude možné!“