Ohlasy po druhém závodu WSBK v Magny-Cours

Neděle na okruhu Circuit de Nevers Magny-Cours nabídla v případě třídy superbiků celkem dva závody, a to Sprint WSBK a druhý hlavní závod. Ve sprintu vyhrál Toprak Razgatlioglu, Álvaro Bautista skončil druhý poté, co sestřelil týmového kolegu Rinaldiho, který se mu tam připletl do cesty. Ve druhém závodě už dominoval Bautista, jehož náskok ve vedení šampionátu je nyní na 57 bodech. Výborně si vedl Turek Razgatlioglu, který sprint vyhrál a ve druhém klání SBK skončil druhý. Úspěšný víkend zaznamenal také Jonathan Rea, který byl pokaždé třetí a třikrát v řadě na stupních vítězů.

WorldSBK Magny-Cours – Závod (2)

2/1. Álvaro Bautista (Aruba.it Racing – Ducati) – MS 1.místo … 467 bodů

„Byl to opravdu emotivní víkend. Po problému, který jsem měl v prvním závodě, jsem se v závodě Superpole bohužel dostal do kontaktu s Michaelem (Michael Ruben Rinaldi). Je mi moc líto, že havaroval, ale musíte mi věřit, nemohl jsem udělat nic, abych se kontaktu vyhnul. Druhý závod byl pro mě opravdu dobrý, protože pocit s motorkou byl mimořádný od prvního do posledního kola.“

1/2. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) – MS 2.místo … 410 bodů (-57)

„Ve druhém závodě větčinou očekávám, že se Álvaro prosadí, protože v horkých podmínkách je to velmi silný jezdec. Zejména pak na této trati a se zrychlením, jaké má Ducati. Celkově odvedl velmi dobrou práci a tempo bylo velmi silné. Snažil jsem se jet za ním, ale po dvou kolech to už nešlo. Bojoval jsem s Johnnym, pak už jsem se jen posledních pět kol snažil jet za ním, protože byl hodně silný. Pro druhý závod jsme zkoušeli jiné nastavení, ale s motorkou se mi už nejelo tak snadně. Boj s Johnnym mě bavil, boj s legendou mě baví, ale potřeboval jsem druhé místo! V posledním kole jsem se snažil víc než na sto procent, abych ho získal. Pro mě to byl opravdu dobrý víkend po pětitýdenní pauze, dvě vítězství a jedno druhé místo. Děkuji svému týmu za dobrou práci v každém tréninku. Teď už jen přemýšlím závod od závodu, bojovat o dobré umístění a uvidíme.“

3/3. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 3.místo … 290 bodů (-177)

„Jsem opravdu šťastný, že jsem tento víkend získal tři umístění na stupních vítězů. Od pátku jsem měl pocit, že mám docela dobrý rytmus, ale pak jsme se s nastavením nevydali tím nejlepším směrem. V prvním závodě, a dokonce i v závodě Superpole, jsem byl s nastavením motorky spokojený, ale nedokázal jsem dělat, co bych potřeboval. Ve druhém závodě jsem se od začátku cítil mnohem lépe. Cítil jsem, že mohu udělat vše pro to, abych byl s Álvarem, ale on byl prostě na jiné úrovni. V prvním startu finálového závodu dělal spoustu chyb, ale prostě si držel čas na kolo. Jakmile vyčistil svůj styl jízdy, byl pryč. Vlastně nebylo co řešit, takže jsem byl docela rád, že Toprak na mě zrovna nenajížděl. Na pitboardu jsem viděl, že je za mnou, takže jsem si říkal, že dnes je možná moje tempo v pořádku. V posledních kolech jsem s ním hodně bojoval a užíval si to! Toprak je v Magny Cours opravdu silný, takže si myslím, že jsme během víkendu dobře zapracovali a motorku zlepšili.“