O Haslamově účasti se rozhodne později

Teprve včera byl britský jezdec Leon Haslam operován a dnes objel během odpolední kvalifikace dvě letmá kola.

O Haslamově účasti se rozhodne později
Leon Haslam absolvoval včera ráno v Melbourne operaci své zlomené holenní kosti. Ta proběhla bez problémů a jelikož oficiální doktor závodu dal "zelenou" k účasti vicemistra světa 2010, tak se vedení továrního týmu BMW a týmový doktor Dr. Vincenzo Tota společně rozhodli, že Haslam absolvuje v odpolední kvalifikaci dvě letmá kola. Teprve potom se po další prohlídce rozhodne, zda Haslam bude smět jet na motocyklu i v sobotu.

"Chtěl bych poděkovat chirurgovi Dr. Blackneymu a Dr. Vincenzovi Totovi a také chlapcům v Clinica Mobile přímo na okruhu, kteří mně hodně pomohli. Absolvoval jsem dvě letmá kola, abych zjistil, jak se budu na motocyklu cítit. To byl cíl na dnešní den, všechno ostatní se uvidí zítra. Vůbec jsem nikam nespěchal, pouze jsem se na okruhu svezl, neboť jsem nechtěl udělat žádnou blbost. Uvidíme, jak se budu zítra cítit a pokud si budeme mysler, že to bude stačit na nějaké body, tak bych se rád zúčastnil i závodů", řekl Leon Haslam.

Týmový manažér Andrea Dosoli pak doplnil: "Společně jsme se rozhodli, nechat Leona jet, abychom viděli, zda je schopen motocykl vůbec pilotovat. U tohoto testu ale nešlo o nějaký čas. Nechtěli jsme jít do žádného rizika, neboť Leon byl teprve včera ráno operován. Ovšem sám se cítil dobře. Oficiální doktor závodu prohlédne Leona později ještě jednou a pak se rozhodneme, zda Leon zítra pojede."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist