Neuvěřitelný Losail z pohledu Jakuba Smrže

Kuba Smrž si to nejlepší vybral zřejmě včera. A tak mu štěstěna, ta vrtkavá dáma, jenž rozhoduje o úspěchu či neúspěchu každého sportovce, ukázala dnes v obou jízdách svou odvrácenou tvář.

Neuvěřitelný Losail z pohledu Jakuba Smrže

Nemá smyslu polemizovat o tom, proč, za co a co kdyby. Prostě se stalo a od toho jsou to závody. Navzdory pověrám to měl Kuba tenhle víkend trochu vzhůru nohama. 
Pátek třináctého se nakonec ukázal protikladem k tomu co přinesl dnešek. Ani jeden z obou závodů MS Superbiků v Kataru neskočil bodovým ziskem. A přitom ambice byli podstatně vyšší. Pozitivem však je, že víru v závodění s těmi nejlepšími tento neúspěch nezlomil.

Jakub Smrž: “Dneska toho bylo až moc. Zažil jsem hodně blbých závodních dní, ale dnešek byl snad nejhorší. Warm up dnešní smůlu odstartoval, když jsem po “záhadném“ smyku zadního kola absolvoval  let vzduchem s přistáním na hlavě, hrudníku a rameni. Před závodem jsem teda strávil veškerý čas v Clinica Mobile, kde mi museli rameno opíchat a dát dohromady ostatní pohmožděniny. 
První jízda byla ze začátku hodně pozitivní, měl jsem perfektní start a od začátku jsem se snadno držel v čelní skupince. Po pár kolech jsem cítil, že je něco špatně s přední gumou nebo pérováním a propadl jsem se na 5. místo za Nakana. Jen jsem se ho snažil držet a zbytečně s neklidnou motorkou a odskakujícím předním kolem neriskovat, ale bohužel přišel úplně nevinný pád a tím závod skončil. 
Když přivezli motorku, tak jsme objevili příčinu, kterou byla zřejmě stará přední guma, jež po 7 kolech vypadala, jak kdyby vůbec nevyjela na závodní dráhu. 
Do druhé jízdy jsme udělali nějaké změny, aby motorka byla klidnější a fungovala podle mých představ, ale když na startu mechanici odešli a zkoušel jsem si jako pokaždé nastavení brzdové páčky a tlumiče řízení, tak jsem zjistil, že u tlumiče řízení je ulomený držák. Musel jsem tedy zajet do boxu motorku vyměnit, odstartovat z boxu a přes všechnu snahu jsem dojel pouze na 17. místě. 
Navíc i s rezervní motorkou jsem měl problémy s odskakováním předního kola. Je to opravdu škoda a jsem z této soboty hodně zklamaný, ale ukázal jsem potenciál a to je důležité. 
Teď se musím dát hlavně zdravotně dohromady a ve Valencii pokračovat v tom, co jsem zatím začal…“


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist