Nepodařená portugalská neděle

Po úspěšném sobotním Superpoli se závodní neděle Jakubu Smržovi v Portugalsku nevydařila.

Nepodařená portugalská neděle
Šesté místo na startu druhé světové superbikové neděle dávalo českému jezdci Jakubu Smržovi šanci na dobrý výsledek a porci bodů do tabulky. Jenže opak byl pravdou a to co bylo včera, dnes v  dvouzávodě na překrásném okruhu v Portimau neplatilo. 
Kuba Smrž ani jednu z rozjížděk nedokončil. Tu první pro technickou závadu a tu druhou pro pád v jejím úvodu. V celkové tabulce tak klesl na patnáctou příčku.

Jakub Smrž:Po skvělých trénincích se dneska opět nedařilo a oba závody jsem nedojel. První kvůli poruše benzínové pumpy a druhou pro pád. 
V první jízdě jsem totálně zkazil nájezd do první zatáčky a stálo mě to hodně míst. Snažil jsem se to dohánět, ale dělal jsem až moc chyb. Postupně jsem se sice dostal do tempa a propracoval se až na 10.místo a pomalu se i přibližoval dvojici jezdců před sebou, pak mi ovšem z ničeho nic přestala jet motorka. 
Do druhé jízdy jsme udělali nějaké změny na pérování, protože mi moc klouzala zadní guma. Vůbec se mi ale nepovedl start, protože spojka opět nefungovala jak by měla a závod jsem tak začínal okolo 13.místa. 
Postupně jsem zrychloval, ale změny na podvozku nedobře ovlivnily chování zadního kola. Snažil jsem se tento handicap dohánět v nájezdech do zatáček, ale v momentě, kdy jsem si myslel, že dojedu Hagu, Fabrizia a i Toselanda, přišel z přemíry snahy lehký pád na předek. 
Dnešní neděle se tak vůbec nepovedla, ale víme, na čem je třeba pracovat. Rozhodně budeme měnit dodavatele spojky, protože pokud nemůžu pořádně odstartovat, tak nemám šanci jet vepředu, i když časy k tomu rozhodně mám.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist