MS Superbike – zlatý katarský double a titul pro Guintoliho

Superbike – závod (2)

Po startu šel okamžitě do vedení Tom Sykes (Kawasaki Racing). Druhý jel Jonathan Rea, třetí Davide Giugliano (Ducati Superbike Team) a čtvrtý Sylvain Guintoli (Aprilia Racing). Krátce po startu zaváhal Loris Baz (Kawasaki Racing) a propadl se na jedenácté místo. Ve druhém kole už v závodu dál nepokračoval Eugene Laverty (Voltcom Crescent Suzuki) a Jeremy Guarnoni (MRS Kawasaki).

V pátém kole závodu převzal vedení Sylvain Guintoli, který by tímto způsobem vyhrál letošní šampionát. Na druhém místě jel Jonathan Rea a třetí Tom Sykes. Ital Davide Giugliano byl čtvrtý a za ním už pokračovala trojice Toni Elías (Red Devils Roma), Marco Melandri (Aprilia Racing) a Chaz Davies (Ducati Superbike Team).
V polovině posledního závodu sezony vedl Sylvain Guintoli náskokem jedné sekundy před druhým Tomem Sykesem, který se posunul před Jonathana Rea a jel za Francouzem, kterého potřeboval porazit, aby obhájil titul mistra světa. Na čtvrtém místě byl Toni Elías, který se pomalu přibližoval k pódiovému umístění, které si moc přál v Kataru získat.

Pět kol před cílem měl Sylvain Guintoli náskok téměř tří sekund na druhého Toma Sykese, který tím stále rychleji ztrácel šanci na obhajobu titulu. Faktem je, že pokud by mu v předchozím závodu pustil druhé místo Loris Baz, nemusel být v této situaci … ale také je pravda, že za necelé půl sezony přišel o náskok 44 bodů.

V předposledním kole získal druhé místo Jonathan Rea a tím byl osud Toma Sykese zpečetěn. Nicméně závod končí až průjezdem cílem a stát se ještě mohlo cokoliv. Sylvain Guintoli měl v nájezdu do posledního kola náskok 4,6 sekundy a jel naprosto bezkonkurenčně vstříc prvnímu titulu mistra světa třídy Superbike.
Sylvain Guintoli po trénincích říkal, že ještě mají nějaké eso v rukávu, takže pokud tím myslel rychlost v závodu, tak klobouk dolů před letošním vítězem superbikové kubatury. Zlatým katarským doublem získal prvenství v seriálu Sylvain Guintoli, který Toma Sykese porazil rozdílem šesti bodů. Na druhém místě druhý závod superbiků dokončil Jonathan Rea a získal tím celkové třetí místo. Třetí projel cílem Tom Sykes. Titul neobhájil, třebaže měl k tomu hodně blízko. V soutěži výrobců získala prvenství italská Aprilia.