MS Superbike – zlatý katarský double a titul pro Guintoliho

Supersport – závod

Z první řady startoval do závodu na 15 kol Jules Cluzel (MV Agusta Reparto Corse), druhý Michael van der Mark (Pata Honda World Supersport) a třetí Lorenzo Zanetti (Pata Honda World Supersport). Z druhé řady vyrazila po zhasnutí červených světel trojice Ratthapark Wilairot (Core PTR Honda), Jack Kennedy (CIA Insurance Honda) a jezdec na divokou kartu Lucas Mahias (DMC Panavto-Yamaha). V barvách stáje Kawasaki Intermoto Ponyexpres startoval Florian Marino jedenáctý, Patrick Jacobsen dvanáctý a Masom Law sedmnáctý. Francouz Valentin Debise z týmu Com Plus SMS Racing byl na startu osmnáctý.

Po startu si první pozici udržel Jules Cluzel, ale ne nadlouho, protože nejdřív jej předjel Michael VD Mark a v nájezdu do druhého kola už byl na druhém místě Thajec Ratthapark Wilairot. Ve vedoucí skupině pokračoval Lorenzo Zanetti, Jules Cluzel a Lucas Mahias. Florian Marino se po startu posunul na šesté místo, ale už ve druhém kole jel sedmý za Kevem Coghlanem (DMC Panavto-Yamaha). Patrick Jacobsen byl osmý, Mason Law šestnáctý.
Po pěti úvodních kolech vedl náskokem čtyř desetin Michael VD Mark, druhý jel Ratthapark Wilairot, pak následovala dvousekundová mezera a třetí Lucas Mahias na Yamaze následován trojicí Lorenzo Zanetti, Jules Cluzel a Kev Coghlan. Florian Marino pokračoval na osmém místě, Patrick Jacobsen byl desátý a Mason Law patnáctý, tedy na bodech. V závodu už nepokračoval Valentin Debise a Jack Kennedy, jemuž vypověděl službu motor.

V době, kdy do cíle zbývalo pět kol jela na vedoucích dvou pozicích stále stejná sestava Michael VD Mark a Rattapark Wilairot. Hodně se bojovalo o třetí místo a to mezi Julesem Cluzelem, Lucasem Mahiasem a Kevem Coghlanem. Do tohoto souboje se už nezapojoval osamocený šestý Lorenzo Zanetti ani dvojice Roberto Rolfo (Team GO Eleven) a Kenan Sofuoglu (San Carlo Puccetti Racing).

V předposledním kole relativní klid na prvních dvou místech, ale nádherná bitva o třetí místo v cíli. V každé zatáčce bylo předjetí nebo pokus o předjetí a Cluzel, Coghlan a Mahias do toho dávali maximum. Mezitím se na šesté místo dostal Roberto Rolfo, když předjel Lorenza Zanettiho.
Prvním místem v posledním závodu sezony a v seriálu třídy Supersport vůbec se rozloučil vítěz letošního ročníku Michael van der Mark, který bude v příštím roce závodit u stejného týmu, ale v třídě Superbike. Druhé místo obsadil k velké radosti své i svého týmu Ratthapark Wilairot. O třetím jezdci v cíli rozhodl závěrečný finiš, který vyhrál Jules Cluzel (nový rekord okruhu 2'01,999), který se tak stává celkově druhým jezdcem v hodnocení letošního šampionátu. Florian Marino projel cílem jedenáctý a je celkově třetí. Patrick Jacobsem závod dokončil dvanáctý, Mason Law patnáctý.