MS Superbike – sobota v Sepangu

Superbike – Superpole (2)

Počasí slunečné, dráha suchá, ideální podmínky. Ovšem při pohledu na teploměr už to tak ideálně nevypadá, protože jezdci superbiků sedí na rozpálených strojích při venkovní teplotě 30°Celsia, jezdí po asfaltu, který má 60°Celsia a to vše při vysoké vlhkosti. Velmi náročné podmínky jak na fyzičku jezdce, tak na připravenost jeho stroje.

V polovině Superpole 2 byl na provizorní pole position Sylvain Guintoli (Aprilia Racing Team) s časem 2'03,581 sekundy, druhý Loris Baz (Kawasaki Racing Team) ztrácel téměř půl sekundy, třetí byl Alex Lowes (Voltcom Crescent Suzuki), jenž byl o osm desetin pomalejší a před závěrečnou částí bitvy o pozice na startu nebyl zrovna nadšený chováním svého motocyklu. Tom Sykes (Kawasaki Racing Team) byl čtvrtý, Toni Elías (Red Devils Roma) pátý. Pět minut před koncem vyjeli jezdci na dráhu k závěrečnému útoku na nejlepší časy.

Ital Marco Melandri (Aprilia Racing Team) zajel kolo časem 2'03,971 sekundy a posunul se z osmé pozice na druhou za týmového kolegu Sylvaina Guintoliho. Jenže to jeli rychlá kola také všichni ostatní jezdci. Francouz Loris Baz měl rozjeté velmi hezké mezičasy, ale neudržel Kawasaki na uzdě a oba skončili na zemi.

Pole position na startu závodu v Sepangu si časem 2'03,002 sekundy vybojoval jezdec Aprilie Sylvain Guintoli, který je v Malajsii skutečně velmi rychlý. Jednu desetinu ztratil na první pozici druhý v pořadí Tom Sykes. První řadu na startu uzavře jezdec Ducati Davide Giugliano (Ducati Superike Team). Velmi dobrý kvalifikační výsledek získal Toni Elías s čtvrtým časem a druhou řadou na startu, kde bude společně s Marcem Melandrim a šestým Lorisem Bazem.

Nejlépe postaveným jezdcem kategorie EVO je na startu superbikového klání dvanáctý David Salom (Kawasaki Racing Team), který neporazil ani jednoho z jezdců na motocyklech specifikace Tovární.