MS Superbike – sobota v Misanu

Na pobřeží Jadranu byla sobota ve znamení kvalifikačních tréninků a závodu šestistovek. Pole position v třídě Superbike má Tom Sykes, Jules Cluzel startuje první v třídě Supersport a v kategorii Superstock 1000 je první na startu Lorenzo Savadori. Ondřej Ježek startuje do závodu čtvrtý z druhé řady. Sobotní závod STK600 vyhrál Marco Faccani.

Superstock 1000 – volný trénink (3)

V posledním třetím tréninku většina jezdců zajela svá nejrychlejší kola dosavadní části víkendu v Misanu a na první místo se časem 1'39,463 sekundy posunul český závodník Ondřej Ježek (Barni Racing Team). V prvním tréninku byl v pátek dopoledne nejrychlejší, nicméně odpoledne už šestý, když absolvoval pád, což ale to nezlomilo jeho odhodlání pokračovat ve skvěle nastaveném tempu.

K pátečnímu programu v Misanu Ondřej Ježek uvedl: „Den bohužel končíme s odřenou kombinézou. Po přezutí na novou pneumatiku jsem v rychlém kole spadl v zatáčce Rio. Naštěstí se kromě kombinézy nic nestalo. S nastavením se ubíráme správným směrem. Myslím, že pro rychlý čas dnes stačilo dokončit to kolo.“

Druhým nejrychlejším jezdcem třetího tréninku je Lorenzo Savadori (Team Pedercini), který na Ondřeje Ježka ztrácí jen minimum v podobě 0,043 sekundy. Třetí v pořadí je Leandro Mercado (Barni Racing Team), jenž byl o tři desetiny pomalejší.

Harmonogram víkendu.

Superstock 1000 FIM Cup - volný trénink (3)
26°C, dráha suchá, 32°C, vlhkost: 48%

1 - Ondřej JEŽEK - CZE Barni Racing Team - Ducati 1199 Panigale R - 1'39.463
2 - L. SAVADORI - ITA Team Pedercini - Kawasaki ZX-10R - 1'39.506 - 0.043
3 - L. MERCADO - ARG Barni Racing Team - Ducati 1199 Panigale R - 1'39.756 - 0.293
15 - S. SUCHET - SUI Team BSR - Kawasaki ZX-10R - 1'41.534 - 2.071
16 - M. MOSER - GER Triple M Racing by Ducati - Ducati 1199 Panigale R - 1'41.580 - 2.117
17 - R. VARGAS - ITA T.R. Corse - Kawasaki ZX-10R - 1'41.784 - 2.321
18 - A. ALARCOS - ESP BWG Racing Kawasaki - Kawasaki ZX-10R - 1'41.860 - 2.397
19 - A. BUTTI - ITA Team GO Eleven - Kawasaki ZX-10R - 1'41.899 - 2.436
20 - A. SCHACHT - DEN EAB Racing Team - Ducati 1199 Panigale R - 1'42.078 - 2.615
21 - J. DAY - USA Agro-On Wil Racedays - Honda CBR1000RR - 1'42.094 - 2.631
22 - R. CASTELLARIN - ITA Cast16 by Sebmandi .. - BMW S1000 RR HP4 - 1'42.317 - 2.854