MS Superbike – den závodu v Jerezu

Superbike – závod (2)

Po zhasnutí červených světel vyrazil do čela závodního pole Loris Baz (Kawasaki Racing Team) následován Marcem Melandrim (Aprilia Racing Team), Sylvainem Guintolim (Aprilia Racing Team), Davide Giuglianim (Ducati Superbike Team) a Tomem Sykesem (Kawasaki Racing Team). Z jezdců EVO byl po prvním kole nejlépe postavený dvanáctý Niccoló Canepa (Althea Racing). Ve druhém kole havaroval David Salom (Kawasaki Racing Team), vítěz EVO v prvním klání superbiků. Ve třetím kole odstoupil kvůli poruše tovární jezdec Ducati Davide Giugliano, který tak v Jerezu nezíská jediný bod.

Po pěti kolech vedl závodní pole Sylvain Guintoli a na druhém místě už jel Tom Sykes, takže oba jezdci, kteří spolu svádějí souboj titul mistra světa. Sykes potřeboval Francouze porazit, aby si vzal zpátky body, o které přišel v prvním závodu. Na třetém místě pokračoval Marco Melandri, čtvrtý Chaz Davies a první pětici uzavíral Loris Baz. Za Francouzem následovala skupinka jezdců vedena šestým Eugene Lavertym z tovární Suzuki. Havaroval Niccoló Canepa, který tak nevyužije pádu Saloma v souboji o celkové vítězství v kategorii EVO.
V polovině závodu vedl Sylvain Guintoli, sekundu za ním jel Tom Sykes, který si za sebou vozil třetího Marca Melandriho. Čtvrtý Chaz Davies (Ducati Superbike Team) už na vedoucí skupinu ztrácel tři sekundy, pátý Eugene Laverty dokonce pět sekund. Loris Baz se trápil, protože po startu z pole position jel po deseti kolech sedmý. V jedenáctém kole závodu předjel Marco Melandri druhého Toma Sykese a na prvních dvou místech jely tovární Aprilie.

Pět kol před cílem Marco Melandri dojel Sylvaina Guintoliho a bylo jasné, že Francouze bude chtít předjet. To by samozřejmě Guintolimu ubralo body, které by získal na Sykese. Jenže Francouz skutečně nebyl natolik rychlý, aby Melandrimu dokázal vzdorovat a Ital tak v tomto směru pomohl soupeři z Kawasaki, když čtyři kola před cílem Guintoliho předjel a převzal vedení. Na třetím místě pokračoval Tom Sykes k němuž se pomalu blížil Chaz Davies.
V posledním kole byly karty jasně rozdané a závod tak dnes podruhé vyhrál Marco Melandri, který na dráze Jerezu získal zlatý double. Druhý projel cílem Sylvain Guintoli, takže i Aprilia má double v umístění na prvním a druhém místě. Třetí v cíli byl lídr průběžného hodnocení Tom Sykes. Nejlepším jezdcem v kategorii EVO byl jedenáctý Sylvain Barrier.

O titulu není zdaleka rozhodnuto a další bitva je na programu za měsíc v Magny Cours.