Místo Lascorze pojede v Monze Gadea

Hodně nečekaným náhradníkem za těžce zraněného Joana Lascorze bude další španělský jezdec Sergio Gadea.

Místo Lascorze pojede v Monze Gadea
Minimálně pro závod v Monze bude týmovým spolujezdcem Toma Sykese v továrním týmu Kawasaki španělský jezdec Sergio Gadea.
Po těžkém pádu Joana Lascorze při testování v Imole hledal tovární tým Kawasaki náhradního jezdce za zraněného Španěla. V úvahu připadali celkem čtyři kandidáti, tři z nich ale z různých důvodů odmítli: David Salom nechtěl porušit svou smlouvu s týmem Pedercini Kawasaki, Anthony West je spokojen v Moto2 a dobře ví, že pokud by chtěl ještě někdy závodit v MotoGP, tak je to z Moto2 určitě jendodušší než z WSBK a konečně Chris Vermeulen odmítl, neboť je poprávu uražen, jak s ním Kawasaki jednala během jeho zranění! Navíc Vermeulenovi nabídla Suzuki místo testovacího jezdce vedle Nobu Aokiho s možností závodění s wild card v roce 2013 v seriálu MotoGP.

V Assenu zůstalo místo Lascorze volné, neboť dle pravidel může každý ze stabilních jezdců jednou v sezóně chybět, aniž by tým platil peněžitou pokutu.

Pro závod v Monze se tovární tým Kawasaki proto rozhodl pro čtvrtého z kandidátů, stal se jím 28-letý Sergio Gadea.

"Pochází se Španělska, stejně jako náš tým. Momentálně je bez práce, čímž bylo naše jednání s ním jednodušší. Nechtěli jsme porušit žádné uzavřené smlouvy", řekl týmový manažér Guim Roda.
Gadea, který má za sebou sedm let závodění v "malorážkách" a jeden rok v Moto2, ovšem nemá žádné zkušenosti se superbikovým motocyklem, takže se zdá, že to není dlouhotrvající řešení: "Do dalšího závodu v Doningtonu oznámíme jezdce, který za nás pojede celý zbytek sezóny. A pokud by byl úspěšný, mohl by být tématem i na příští rok", dodal Roda.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist