Místo Indonésie se pojede Indie

Superbikový kalendář na rok 2013 nabírá pomalu svou podobu. V Misanu se mj. také potvrdilo, že se světový šampionát SBK rozšíří i do Asie, a bude mít tak oprávněný název Mistrovství světa, neboť po Austrálii a Americe - v roce 2013 Laguna Seca? - tedy zavítá i na čtvrtý kontinent.

Místo Indonésie se pojede Indie
Promotér superbikového šampionátu Infront Motor Sports potvrdil, že byla podepsána smlouva s indickým okruhem Buddh International Circuit (BIC). Tato smlouva je na 4 roky, tedy 2013 až 2016. Příští rok se pojede v Indii 10. března a bude to druhý závod sezóny 2013.

Tento termín byl vybrán proto, aby se vyplnila dlouhá přestávka mezi tradičně zahajovacím závodem na Phillip Islandu a prvním závodem v Evropě, který se jezdí koncem března - začátkem dubna.
V Misanu se také jednalo o tom, zda se zde superbikové závody pojedou i v příštím roce, k žádnému definitivnímu rozhodnutí ale nedošlo. Naopak dle Radia Paddock je téměř jasné, že se portugalské Portimao jede letos naposled (bez náhrady), a stejný osud čeká také už zmiňovaný americký Miller Motorsport Park (2013 Laguna Seca?).

Z kalendáře rovněž vypadla původně plánovaná Indonésie, kde se na okruhu Sentul od únoru nic z plánovaných úprav neuskutečnilo. Rovněž na ukrajinském okruhu Crimea byly všechny stavební práce zastaveny.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist