Laverty věří v umístění na stupních vítězů

Italský víkend je pro Suzuki velkou příležitostí zaznamenat natolik výrazné výsledky, které jejich jezdcům umožní postoupit v průběžném hodnocení směrem k předním příčkám. Zatím je Eugene Laverty průběžně osmý a Alex Lowes desátý.

Laverty věří v umístění na stupních vítězů
V Assenu to Eugene Laverty neměl snadné, protože ani jeden závod nedokončil, takže nezískal jediný bod a pořadím se propadl z šesté pozice na osmou, kde nyní na prvního Toma Sykese ztrácí dvaašedesát bodů. Loni byl Ir v Imole třetí, ale to byl jezdcem Aprilie, což samozřejmě neznamená, že by to samé nemohl zopakovat v sedle Suzuki.
„Den závodu v Assenu byl pravděpodobně tím nejhorším dnem mé dosavadní kariéry, ale je důležité to přejít a zaměřit se na další podnik sezony,“ prozradil Eugene Laverty. „Od druhého kola seriálu se nám do třetího podniku podařilo udělat s motocyklem velký pokrok, takže si myslím, že při troše štěstí dokážeme v Imole bojovat o stupně vítězů. Bohužel jsem teď propadl pořadím v šampionátu potom, co jsem v Assenu vůbec nebodoval, takže teď máme co dohánět, ale na tuto výzvu se těším.“

Britský motocyklový závodník Alex Lowes přijíždí do Imoly povzbuzen výkonem z Assenu, kde získal premiérové umístění na stupních vítězů v roli jezdce mistrovství světa superbiků. Díky dvaceti bodům za druhé místo se Lowes posunul z třinácté pozice průběžného hodnocení na desátou a na svého zkušenějšího týmového kolegu teď ztrácí jen deset bodů. V Imole už Lowes jednou závodil, ale to bylo v roce 2009, když cílem závodu Superstock 1000 projel v sedle MV Agusty jedenáctý.
„Potom, co jsem před dvěma týdny získal umístění na stupních vítězů se už na nadcházející víkend moc těším,“ řekl Alex Lowes. „Suzuki GSX-R mi dělá stále větší radost a mám pocit, že si začínáme rozumět, takže si myslím, že by nám Imola mohla vyhovovat. Itálie je pokaždé skvělé místo pro závodění a už se nemůžu dočkat až tam v pátek vyjedeme na dráhu a začneme tvrdě pracovat na tom, abychom docílili co nejlepších výsledků!“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist