Každý bod se počítá, říká Tom Sykes

Britský jezdec tovární stáje Kawasaki Tom Sykes zajel v desátém podniku sezony mistrovství světa produkčních motocyklů WSBK na Nürburgringu dva kvalitní závody díky nimž je nyní ve vedení průběžného hodnocení třídy Superbike. Sykes první závod vyhrál a ve druhém dojel čtvrtý, takže je nyní o jeden bod před Francouzem Guintolim.

Každý bod se počítá, říká Tom Sykes
V prvním klání superbiků jel Tom Sykes v čele závodního pole téměř po celý závod, a i když byl pár kol před koncem předjet jezdcem BMW Marcem Melandrim, jen těsně poté závod zastavily červené vlajky, takže vítězství nakonec patřilo jezdci Kawasaki.

Ve druhém závodu měli u Kawasaki problémy s nastavením. Tom Sykes byl sice pořád rychlý, ale tentokrát se nedokázal prosadit do čela vedoucí skupiny. Závod byl v závěru znovu zastaven červenými vlajkami a britský závodník bral body za čtvrté místo, když na vítěze ztratil 1,189 sekundy. Po misi na Nürburgringu se podruhé v této sezoně posunul britský závodník do čela průběžného hodnocení.
„Těžko říct, zda bych se v posledních dvou kolech závodu stačil před Marca dostat, ale když mě předjel, byl jsem připraven ještě o něco víc zrychlit,“ uvedl po nedělním závodu v Německu Tom Sykes. „Věřím že všichni tři nebo čtyři z nás, co jsme jeli vpředu, jsme byli v závěru schopni si zlepšit časy na kolo, ale rozhodnutí závod zastavit bylo tentokrát příznivé pro nás.“

„Poprvé z dosavadních závodních víkendů jsme měli malý problém s nastavením motocyklu,“ pokračoval Tom Sykes. „Když jsem šel včera spát, očekával jsem víc bodů z druhého závodu, ale takové už je závodění a to se stává. Něco nás v tom závodu limitovalo, což je škoda, protože po celou délku závodu jsem stoprocentně věřil sobě i svému motocyklu Ninja ZX-10R s nímž jsem v závěru dokázal zajet kolo za 1´54. Myslím, že vím, kde se můžeme zlepšit a jsem rád za lidi, které mám kolem sebe. Bylo důležité udržet Sylvaina Guintoliho za sebou, protože jak jsme loni viděli, každý bod se počítá,“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist