Intermoto a další závod světových supersportů

Letos podruhé nastoupil na britských ostrovech tým KL Intermoto Czech Republic k závodu Mistrovství světa Supersport, tentokrát se jelo na kultovním okruhu Brands Hatch.

Intermoto a další závod světových supersportů
Před tradičně naplněnými tribunami okruhu Brands Hatch poblíž Londýna nastoupili Tomáš Mikšovský a Pawel Szkopek k osmému závodu letošního světového šampionátu třídy Supersport. Poté, kdy se páteční program prokousával z deštivého dopoledne do velmi chladného odpoledne, absolvovali nejlepší světový jezdci nedělní program za zcela jiných podmínek, kdy slunečné počasí doplnila i příjemná změna teploty.
Pawel Szkopek nastoupil na okruhu Brands Hatch poprvé ve své kariéře, přesto byl odhodlán zanechat ze svého vystoupení působivý dojem. Bohužel v závodě vyrobil polský jezdec českého týmu několik chyb, které ho nejenže zpomalily, ale nakonec i připravily o možnost boje o pozice v první dvacítce výsledkové listiny. V první polovině závodu bojoval Pawel s Finem Haaralou. Po technických problémech na motocyklu finského jezdce dokončil nakonec Pawel Szkopek závod zcela osamocen na 21. místě.
Tomáš Mikšovský zcela propadl v sobotní kvalifikaci, kterou nezvládl především po taktické strance. Z tohoto důvodu startoval opět do nedělního závodu až z pozic, které našemu jezdci jistě nepřísluší. V nedělním závodě ovšem nymburský jezdec předvedl opět výborné první kolo, ve kterém postoupil o několik pozic kupředu. V následujících kolech první třetiny závodu se držel skupinky, ve které se bojovalo o bodované pozice. Z této skupinky bohužel po několika kolech vypadl. V závěru závodu se Tommy snažil ještě o dojetí Arie Vose, jenž také nedokázal držet ostré tempo bojující skupiny a kolo co kolo propadal. Tomáš Mikšvský se sice přiblížil k motocyklu Yamaha Holanďana Vose, na těsnější kontakt však již nezbyl čas a český pilot tak projel cílem na dvacátém místě.
Josef Kubíček – manažer týmu
K závodu není co dodat. Škoda pokažené kvalifikace, prakticky z posledního místa na startu nelze zajet lepší výsledek. Přesto si myslím, že v závodě jel Tomáš dobře. Dalším závodem pro náš tým bude holandské kolo Mistrovství světa Supersport, které se jede první zářijový víkend na superrychlém okruhu Van Drenthe v Assenu. Ještě předtím projdou motory našich motocyklů plánovanou kontrolu v Belgii.

www.klintermoto.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist