HRC prodloužila kontrakt s Haslamem

Zkušený britský závodník Leon Haslam bude továrním jezdcem Hondy WSBK také v příštím roce. Ve čtvrtek to oficiálně potvrdila japonská společnost Honda Racing Corporation (HRC). Před závěrečným víkendem sezony WorldSBK 2020 v Estorilu je to ideální doba pro prodloužení smlouvy, jelikož Haslam právě v Portugalsku oslaví svůj 100. závod s Hondou WSBK.

Tovární sestava Hondy WSBK je pro rok 2021 jasná, jelikož s týmem HRC pokračují oba současní tovární jezdci – Álvaro Bautista a Leon Haslam. V průběžném hodnocení je Haslam desátý, osm bodů za týmovým kolegou Batistou.

„Říct, že jsem potěšen prodloužením smlouvy s HRC by nebylo dostatečně výstižné,“ uvedl Leon Haslam. „Letošní sezona byla náročná ve spojení s Covidem a omezeným testováním, ale od začátku jsem věděl, že tento projekt má skvělý potenciál a proto pokračovat v rozvoji Fireblade a spolupracovat s týmem je pro mě velmi důležité.

„Jsem si jistý, že budeme usilovat o přední pozice SBK, což je také můj cíl, takže směřovat na to veškeré úsilí s Hondou a týmem HRC je skvělé. Jsem z toho nadšený a už se nemůžu dočkat až zahájíme přípravy na rok 2021.“

Informace o redaktorovi

Petr Czyž - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist