Gregorio Lavilla do čela superbikového šampionátu

Dřívěji, než se původně čekalo, začala Dorna s reorganizací superbikového šampionátu. A mění se nejen ředitelství šampionátu jako takového, ale změny budou i v kalendáři na rok 2013, který vypracoval bývalý promoter Infront Sports.

Gregorio Lavilla do čela superbikového šampionátu
Obchodní ředitel superbikového šampionátu Paolo Flammini byl novým majitelem Dornou, která převzala od Infront Motor Sports řízení šampionátu, zbaven funkce. A bylo celkem jasné, že Carmelo Ezpeleta jako CEO Dorny dosadí i na další rozhodující místa své lidi.
Superbikový ředitel Paolo Ciabatti bude od 1. ledna 2013 ředitelem závodního oddělení MotoGP u Ducati.

Rovněž tiskový mluvčí Julian Thomas jedná s Ducati a bude tak zřejmě následovat svého dosavadního nadřízeného Ciabattiho.

Pozici ředitele superbikového šampionátu - doposud Paolo Ciabatti - převzal 39-letý bývalý pilot WSBK Gregorio Lavilla, který má za sebou 188 startů v šampionátu s 12 podiovými umístěními. Naposled působil Lavilla v týmu MotoGP Avintia Racing.

V nejbližší době se dají očekávat i termínové změny v kalendáři, který původně sestavil právě Paolo Flammini. V nejbližší době by mělo být oznámeno, že vypadne finančně slabé Portimao a místo něho by naopak měla přijít Argentina. Ta byla vyškrtnuta kvůli politickým problémům - zestátnění španělského koncernu Repsol - ovšem tato firma nemá se superbikovým šampionátem vůbec nic společného.

Pokud by se ale superbiky opravdu v Argentině jely, byla by to jejich premiéra v této zemi. Seriál Grand Prix jinak v Argentině naposled hostoval v roce 1999 a vyhrál zde Kenny Roberts jr. před Maxem Biaggim a Norickem Abem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist