Formu potvrdil lídr Checa, exceloval i Jakub Smrž

První místo v dopoledním volném tréninku, druhé místo v kvalifikační jízdě odpoledne. Jakub Smrž, český jezdec v sérii Superbike, předvedl na Masarykově okruhu v Brně skvělý výkon. Nejrychlejší čas v odpoledním tréninku zajel Španěl Carlos Checa.

Formu potvrdil lídr Checa, exceloval i Jakub Smrž
Smrž dokázal odpoledne objet jedno kolo Masarykova okruhu za 1:59,585, Checa byl přibližně o čtvrt vteřiny rychlejší. Třetí nejrychlejší čas zajel Marco Melandri. Max Biaggi, loňský mistr světa a vítěz obou brněnských závodů šampionátu v roce 2010, zakončil pátek pátým nejlepším časem a byl posledním jezdcem, který dokázal jedno kolo zajet za méně jak dvě minuty. „Je to samozřejmě skvělý výsledek a doufám, že mi to pomůže odpoutat se od posledních nepovedených závodů. Uvidíme, jak se mi bude dařit v sobotu,“ konstatoval Smrž po návratu do boxu svého týmu.
Další dva Češi budou o víkendu závodit na Masarykově okruhu v kategorii Supersport. Ondřej Ježek zajel v pátečním odpoledním kvalifikačním tréninku jedenáctý čas, Patrik Vostárek skončil sedmnáctý.

Program závodního víkendu pokračuje zítra dopoledním kvalifikačním tréninkem a odpoledne kvalifikací, takzvaným Superpole. Hlavní závody se pak jedou v neděli, nejprestižnější třída Superbike startuje v 12.00 do prvního závodu a v 15.30 do druhého závodu

Doprava a parkování v sobotu a neděli
Pro motocyklisty je nově zřízeno parkoviště v prostoru střelnice Kývalka, kde je možné si za poplatek schovat i helmu, aby ji motorkáři nemuseli celý den nosit s sebou. Pro osobní auta je v provozu velké parkoviště „pod vysokým napětím“ přes silnici za tribunami T3 a T5.
Příjezd ve směru od Brna je možný po dálnici D1 (exit Kývalka a silnice na Masarykův okruh je již po rekonstrukci otevřena) a po silnici ze Žebětína. Zůstává uzavřen úsek silnice II/602 mezi Popůvkami a odbočkou na Masarykův okruh.

Od pátku do neděle je v provozu zvláštní bezplatná linka 400 na Masarykův okruh, která odjíždí v sobotu a v neděli od 8 do 17 hodin vždy v celou hodinu z Mendlova náměstí i opačným směrem z Automotodromu do Brna. Ve špičkách (dopoledne ve směru na okruh, odpoledne ve směru do Brna) odjíždí spoje každých 30 minut. V neděli jezdí spoj od 7 do 18 hodin a ve špičce odjíždí každých 15 minut.

Veškeré informace včetně podrobného časového harmonogramu, programu autogramiád, jízdního řádu linky 400 a startovních listin a výsledků naleznete na www.automotodrombrno.cz/superbike


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist