Fogartyho tým na MV Agustě?

Legenda Carl Fogerty je před těžkým obdobím jeho profesního života, před blížícím se startem nemá jeho tým sponzora, materiál ani jezdecké obsazení.

Fogartyho tým na MV Agustě?
Legendární Carl Fogarty je po odchodu společnosti Petronas z jeho týmu ve velké motocyklové krizi. Fogarty je bez jezdců i materiálu. Jednání s italskou Ducati nedopadla dobře, Honda Fogartyho také odmítla a tak čtyřnásobný mistr světa superbike hledá další možnosti v jeho cestě na start prvního závodu WSBK 2007. V posledních dnech se objevily zprávy, že Foggy jedná s jinou italskou továrnou. Výsledkem tohoto jednání by mohlo být spojení značky MV Agusta s Fogartym. Na motocyklu by pak mohl sedět Neil Hodgson, který si je vědom toho, že dva roky v USA ho zcela oddělily od skutečného závodního světa.
"Jezdil jsem poslední dva roky v Americe a zdá se, že za tu dobu na mě všichni zapomněli," říká Hodgson, který ovšem hned dodává, že pokud dostane správnou příležitost, ukáže, že nezapomněl závodit.
Skutečnou podstatu toho, proč Fogarty nemá materiál ani jezdce, mezitím nastínil Hodgsonův manažer Roger Burnett, který říká, že Fogarty si během spojení s malajsijským Petronasem přišel na velké jmění. "Jediným skutečným problémem jsou peníze," definuje Roger Burnett situaci okolo Fogartyho týmu. "Všichni víme, že pokud by Carl Fogarty chtěl, mohl by celý projekt financovat sám. On si však do vlastní kapsy nechce sáhnout. Peníze, které Fogarty vydělal za poslední čtyři roky spojením s Petronasem, by mohly být znovu investované. Patrně by na celou záležitost stačily peníze vydělané během jednoho roku, ale nemyslím si, že se tak stane."
Zda nakonec Fogarty pojede šampionát World Superbike 2007 a zda ve svém týmu bude mít Neila Hodgsona, se kterým by ovšem musel po dlouholeté, tvrdé výměně názorů, nejprve zakopat válečnou sekyru, by nám měly naznačit nadcházející dny, které rozhodnou o budoucnosti Carla Fogartyho a jeho týmu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist