Effenbert Liberty závodil doma

Nebyl to žádný tuctový závod, který tým Effenbert Liberty Racing odjel na brněnském okruhu, ve skutečnosti se totiž náš tým poprvé představil doma, s motivací a touhou zajet po dvou dnech pozitivní práce co nejlépe.

Effenbert Liberty závodil doma
Po pátém nejrychlejším čase v Superpoli Jakuba Smrže, přišlo do hlediště velké množství lidí v barvách domácího jezdce. Všichni si přáli dosažení podiového umístění domácího jezdce a očekávali jeho souboj s Maxem Biaggim. Pozornost věnovaná barvám týmu Effenbert Liberty Racing byla obrovská a tribuny se těšily na bojovné a zajímavé závody.

Den pro naše jezdce nezačal vůbec špatně, v dopoledním warm upu skončili naši jezdci jako druhý (Smrž) a třetí (Guintoli), za Carlosem Checou a to bylo hodně pozitivní.

První závod: Závod v úmorném horku byl soubojem dvou Italů Marca Melandriho (Yamaha) a mistra světa Maxe Biaggiho (Aprilia Alitalia), kdy v napínavém závěru slavil své třetí vítězství v šampionátu Melandri. Tuto dvojici sledoval z bezprostřední blízkosti lídr šampionátu Carlos Checa (Ducati Althea) a svým třetím místem v cíli získal další důležité body do konečné klasifikace šampionátu.
Jakub Smrž vystartoval do závodu velmi dobře, bohužel neměl na motocyklu tak dobrý pocit jako v sobotu a byl brzy překonán Sykesem a Fabriziem. Svůj závod tak dokončil na jedenácté pozici. Na tento první dnešní závod by nejraději zapomněl Francouz Sylvain Guintoli, který měl rovněž dobrý začátek, ale později byl donucen vyvěsit bílou vlajku – zastavit v depu a vyměnit pneumatiky - a závod dokončil na dvacátém místě.

Druhý závod: To, co se odehrálo v Aragonu, se opakovalo i v Brně, boj o konečný úspěch je záležitostí Biaggiho a Melandriho. Biaggi bojuje ve druhém závodě na samé hraně, jako by se chtěl Melandrimu pomstít za dopolední závod. Pouze oni dva jsou protagonisté skvělého předjíždění a nabídli všem hodně vzrušující závod, kde se nakonec římskému korzárovi podařila pomsta. Za nimi dojel jako třetí opět lídr šampionátu Carlos Checa a za ním jako čtvrtý, stejně jako v první jízdě, Michel Fabrizio (Suzuki Alstare) a i boj o páté místo dopadl stejně jako ráno, když ho vyhrál Eugene Laverty (Yamaha World Superbike). Deváté místo nakonec patřilo francouzskému jezdci našeho týmu Effenbert Liberty Racing Sylvainu Guintolimu, který byl rovněž aktérem několika pěkných předjížděcích soubojů.
Tento závod byl hodně nešťastný pro "Kubu" Smrže, který padá z 12. místa ve 12. zatáčce, a to právě v okamžiku, když předjel Sykese a byl tak na nejlepší cestě znovu vybojovat ztracené pozice. 

Sylvain Guintoli: "Během ranního závodu jsem nemohl najít ten správný pocit na motocyklu, po dobrém startu jsem musel zajet do boxů vyměnit pneumatiky, ale bohužel se toho moc pozitivně nezlepšilo. V přestávce mezi oběma závody se mechanici snažili tento problém analyzovat a pro odpolední závod vyřešit. Ve druhém závodě ovšem byly stejné problémy, i když nakonec dopadl pozitivněji. Měl jsem výborný start, a nakonec jsem zajel celkem dobrý výsledek. Nyní budeme muset ale tvrdě pracovat a rychle najít řešení našich problémů, abychom se přiblížili těm nejlepším jezdcům.“

Jakub Smrž: "Nechápu problémy, které jsem měl dnes během obou závodů. Vždyť jsme pracovali v trénincích velmi dobře a potvrdily to i časově pozitivní výsledky. Bohužel v obou dnešních závodech jsem měl problémy s přilnavostí. Škoda havárie ve druhém závodě, kdy jsem mohl definitivně nahradit v posledních kolech některá ztracená místa."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist